08 Aralık Çarşamba 2021

Ekrem İmamoğlu ABD'de temsilcilik açıyor!

Ekrem İmamoğlu ABD'de temsilcilik açıyor!

Sabah yazarı Mahmut Övür, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ABD'de temsilcilik açtığını iddia etti.

 

Muhalefet cephesinde 2023 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortak adayın kim olacağı tartışması tüm hararetiyle devam ediyor.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Ben başbakan olacağım" diyerek çekildiği denklemde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi öne çıktı.

 

Uzun süredir Millet İttifakı'nın "doğal adayı" gözüyle bakılan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise genel merkezden gelen uyarılar üzerine kendisini geri plana çekmiş gibi görünüyor.

Ancak perde arkasında farklı hesaplar yapıldığına dair kulisler de var. Bu konuda Sabah yazarı Mahmut Övür'den çok konuşulacak iddialar geldi.

 

ANKARA'DA TEMSİLCİLİK AÇTI

 

İBB Başkanı İmamoğlu'nun adını bir siyasi parti gibi Ankara'da temsilcilik açtığını belirten Övür, "Başına da tecrübeli gazeteci Şükrü Küçükşahin'i koydu. Kulislerde Küçükşahin'in her gittiği yerde 'Kılıçdaroğlu aday olursa kaybeder' dediği söyleniyor." ifadelerini kullandı.

 

ABD ATAĞI...

 

Sabah yazarı kamuoyunun gündemine ilk kez gelecek bir iddiayı da ortaya attı.

 

İmamoğlu'nun ABD atağına ilişkin bazı bilgiler paylaşan Övür, " Ama daha ilgincini BM toplantıları için gittiğim New York'ta duydum. Emlak piyasasını iyi bilenlerden biri şöyle diyordu: İmamoğlu burada bir temsilcilik açmak için yer arıyor." dedi.

 

TOPLANTILAR SONER YALÇIN'IN EVİNDE Mİ YAPILIYOR?

 

Yazısının ilgili bölümüne "Yeni karargah; 'Karanlık oda'" başlığını veren Mahmut Övür, isim vermeden iktidar cephesinde "Karanlık Oda" olarak anılan ODA TV internet sitesinin sahibi Soner Yalçın'ın da bu projenin bir parçası olduğunu dile getirdi.

Mahmut Övür şunları kaydetti;

 

"Anlayacağınız hafta sonlarında İstanbul'da bir gazetecinin evini karargâh yapan İmamoğlu 2023'e bütün gücüyle hazırlanıyor. Bütün bunlar da o karargahın önemli isimlerinden siyasi yol arkadaşı ve Kampanya Direktörü Necati Özkan'ın attığı, "Artık mekanın yeni sahibi var..." twitinin tesadüfen atılmadığını gösteriyor."

Yeni Yorum