24 Haziran Pazartesi 2024

Ekrem İmamoğlu ile CHP arasındaki köprüler tamamen atıldı

Ekrem İmamoğlu ile CHP arasındaki köprüler tamamen atıldı

İstanbul'da yaşanan sel felaketinde şehir dışında tatilde olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyada da büyük tepki çekmişti. Milliyet gazetesi yazarı Zafer Şahin kulislerde konuşulan son bilgileri aktarırken İmamoğlu ile CHP genel merkezi arasında iplerin tamamen koptuğunu belirtti.

 

Kurban Bayramı'nın ikinci günü İstanbul'u etkisi altına alan sağanak yağışta tatilde olduğu gerekçesiyle eleştirilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili tartışmalar sürüyor.

 

Milliyet gazetesi yazarı Zafer Şahin'in kulislerde konuşulan son bilgileri aktarırken dikkat çeken açıklamalar yaptı.

 

Şahin'in açıklamaları şöyle;

 

Siyasetin gündeminde yine Ekrem İmamoğlu var. Her zamankinden farklı olarak İmamoğlu bu kez CHP medyası ve CHP'liler tarafından da çok sert bir şekilde eleştiriliyor. Her yağmurda, selde, afette ilginç bir şekilde şehir dışında olmayı başaran İmamoğlu'na özellikle CHP'ye yakın medya organlarından FOX TV'nin açıktan tavır alması çok tartışılıyor.

 

Bunun aslında çok basit bir gerekçesi var. Çünkü FOX TV'nin avukatı Ece Güner Toprak, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun en yakın kurmayı Erdoğan Toprak'ın eşi, aynı zamanda Ece hanımın babası Engin Güner de FOX TV Yönetim Kurulu Üyesi. Hal böyle olunca kulislerde "FOX TV İmamoğlu'nun karşısında, Kılıçdaroğlu'nun yanında tavır aldı" gibi bazı yorumlar yapılıyor.

 

"FARKLI BİR MEDYA KULİSİ DAHA VAR"

 

Yine bunun dışında muhalefet cephesinden farklı bir medya kulisi daha var. İmamoğlu'nun yakın isimlerinden Hüseyin Köksal ki kendisini Olay TV'nin kuruluş aşamasından hatırlıyoruz. Olay TV'nin finansörü olduğu iddiaları vardı. Hüseyin Köksal'ın da İmamoğlu'nun talimatıyla CHP'nin gayri resmi yayın organı Halk TV'nin hisselerinin önemli bir bölümünü satın almak için devreye girdiği iddiaları konuşuluyor.

 

"KÖPRÜLER TAMAMEN ATILMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR"

 

Yani bir taraftan İstanbul özelinde sanki bir yerel tartışma yürüyormuş gibi görünse de aslında perde arkasında kıyasıya bir "Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?" tartışması yaşanıyor. Masanın diğer aktörleri de farklı bir yol izliyor. Meral Akşener'in adını öne çıkaranlar... Temel Karamollaoğlu'nun yeniden Abdullah Gül için devreye girdiği iddiaları... Yine Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini ziyaret eden bir CHP'liye kendi adaylığı noktasında bir sorun olmadığını söylediği iddiaları... Bütün bunlar kulislerde konuşuluyor. Ama görünen bir gerçek var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Merkezi arasındaki köprüler tamamen atılmış gibi görünüyor.

Yeni Yorum