24 Şubat Cumartesi 2024

Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Can Ataklı'ya tepki: 'Patronlarımı arayarak ‘at bu adamı’ dediler'

Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Can Ataklı'ya tepki: 'Patronlarımı arayarak ‘at bu adamı’ dediler'

Korkusuz yazarı ve TELE 1 sunucusu Can Ataklı, geçtiğimiz günlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdiği için çok fazla tepki gördüğünü açıkladı. Ataklı, "30 yılı aşkın süredir, ne AKP’den ne Refah’tan ne MHP’den, ANAP’tan, Doğruyol’dan hiçbir tepki gelmezken, CHP’li birinden tepki gelmesi ürkütücü" dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, son çıkışlarıyla birçok kesim tarafından tepki görmüştü. 

 

Tele 1 sunucusu ve Korkusuz yazarı Can Ataklı da İmamoğlu'nu eleştirenler arasında yer aldı. Ataklı, İmamoğlu’nun hiçbir hizmet yapmadığını ve balonun patladığını belirtmişti. 

 

ELEŞTİRDİĞİ İÇİN TEPKİ GÖRDÜ

 

Can Ataklı, yeni bir açıklama yaparak İmamoğlu’nu eleştirdiği için hayatında ilk kez sokakta tepkiyle karşılandığını ifade etti.

Ataklı, “Hep muhalif oldum ya. 30 yılı aşkın süredir, ne AKP’den ne Refah’tan ne MHP’den, ANAP’tan, Doğruyol’dan hiçbir tepki gelmezken, CHP’li birinden tepki gelmesi ürkütücü. Bugüne kadar hiçbir AKP’li benim patronlarımdan birini arayıp çalıştığım yerlerde ‘bu herifi at’ demediler. Ama CHP’liler genel merkez dâhil üç ya da dört kere benim bildiğim direk patronlarımı arayarak ‘at bu adamı’ dediler. Bu tehlike!” dedi.

 

Ataklı Youtube kanalındaki yeni yayınında bu sefer İmamoğlu'nu eleştirdiği için tepki gösterenler olduğunu açıkladı.

 

HAYATINDA İLK KEZ SOKAKTA TACİZ EDİLDİ: NEDENİ İMAMOĞLU'NU ELEŞTİRMESİ

 

Can Ataklı, gazetecilik hayatında sokakta hiç rahatsız edilmediğini belirterek ilk kez Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdiği için sokakta taciz edildiğini belirtti. Ataklı şunları söyledi: "Bir de ilk defa başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum dün yaşadım. Can Ataklı, bir kere bile sokakta dışarda bir kötü muameleye, tacize hatta kötü bakışa rastlamadığını açıkladı. AKP'liler geldiler oturdular, bir süre sonra ben falanca ilçe teşkilatında yazmanın, genel sekreterim, yönetim kurulu üyesiyim filan diyenler, AKP milletvekilleri, AKP'li bakanlar, bir sorunlu bir şey olmadı. Ama ilk defa dün, yaşlıca bir adam bir otobüs durağında beni gördü, birden bire döndü Utanmıyor musun sen TV100'de söylediklerine. Anlamadım ilk önce. TV100'e çıkmadım dedim. "Boyundan posundan utan" dedi. Anladım sonra Ekrem İmamoğlu olayı olduğunu. Tartışmada benim sözlerimi yayınlamış, izlemiş. Tamamını izlememişsiniz. Uzağa gittikten sonra şöyle bağırdı: AKP'ye söylemeye korkuyorsun ama yetmiyor değil mi? O çok rahatsız edici bir şey. (…) "

 

"HEP MUHALİF OLDUM AMA HİÇBİR AK PARTİLİ BUNU YAPMADI"

 

Ataklı, sözlerine şöyle devam etti: "30 yılı aşkın süredir, ne AKP'den ne Refah'tan ne MHP'den, yani hep muhalif oldum ya. ANAP'tan, Doğruyol'dan hiçbir tepki gelmezken, CHP'li olduğunu anladığım birinden gelmesi şöyle bir ürkütücü taraf yapıyor."

Yeni Yorum