15 Temmuz Pazartesi 2024

Ekrem İmamoğlu’nun elini öptüğü kızın elini silmesi sosyal medyayı salladı

Ekrem İmamoğlu’nun elini öptüğü kızın elini silmesi sosyal medyayı salladı

30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda davetlileri karşılayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun elini öptüğü kızın elini silmesi, sosyal medyayı salladı.

 

Cumhuriyet Halk Partili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda davetlileri karşılarken büyük bir şok yaşadı.

 

Teker teker herkese hoş geldin demek için elini sıkan İmamoğlu, küçük bir kızın elini öptü. İmamoğlu’nun elini öptüğü kız ise elini elbisesine sildi.

 

O anlar sosyal medyanın gündemine oturdu. Kızın küçük olduğunu söyleyerek, normal karşılanması gerektiğini söyleyenler de oldu, kıza tepki gösterenler de…

İşte o yorumlardan bazıları…

 

‘’Bu ülkede nezaket hiçbir zaman değer görmeyecek.

 

Sabah sabah sinirimi zıplattı. Bunlara saygı, iyilik yaramaz. Halbuki karşılamayıp görmezden gelse sevilirdi. Ayrıca video ayrıntılı izlendiğinde, Kızın İmamoğlu’ndan önceki kişiyle de tokalaşamadığı, çok heyecanlı bir yapıda olduğu görülüyor.

 

Elinin içini siliyor. Öpülen yeri değil. Kızın Obsesif Kompulsif Bozukluğu olabilir. Gömmeyin hemen.

Belki de yanlışlıkla tükürüğü gelince kız da gayri ihtiyari temizlemiştir.

 

Zaten annesinin arkasına saklanarak yürüyen bir ergenden ne bekliyorsunuz ki? Ne yapacaktı karşılığında reverans mı? Bırakın çoluk çocuğu şu sözlüğe taşımayı.

 

Küçücük kızın elini öpmek nedir. Nezaket yetişkine karşı olur, çocuğa karşı yapılan anlamsız hareket.

 

Öncelikle ben bu Ekrem İmamoğlu’nu yerim. Nasıl tatlı, nasıl naif bir adam. İkinci olarak da küçücük bir çocuğun yaptığı refleks bir hareketi ki silmemiş bence, heyecandan kaynaklı bir şey gibi sanki. 

 

Her şeyi bir yerlerinden anlayıp saçma sapan yorum yapmayın. Çocuk heyecandan sırayı karıştırıyor hatta, öne falan geçiyor. Silecek olsa o kadar büyük bir heyecanla neden koşsun adamın yanına. Alemsiniz valla…

 

Sil bu başlığı. Saçma sapan bir konu. Kız maksimum 15 yaşındadır. Buradaki konulardan feyz alıp salak saçma işler yapan gazeteciler var.

 

Beni bilirsiniz cehepeyi de sevmem İmamoğlu’nu da… İmamoğlu nezaket göstermiş. Kızın yaptığına da saygısızlık demeyelim, küçük bir gaf diyelim. Kız, genç olduğu için çok da üstüne gitmemek lazım.’’

Yeni Yorum