17 Ağustos Çarşamba 2022

İBB’de bir tek troller çalışıyor! Tuzlama yapılamayan İstanbul’da her şey durdu…

İBB’de bir tek troller çalışıyor! Tuzlama yapılamayan İstanbul’da her şey durdu…

Karın bastırdığı İstanbul'da mesai sonrası evine gitmek isteyen vatandaşlar çok zor anlar yaşıyor. Metrolarda aşırı yoğunluktan dolayı adım atacak yer kalmadı. Metrobüs seferleri aksadı. Tuzlanmayan yollarda İETT otobüsleri kaza üstüne kaza yaptı.  

 

Kar yağışının esir aldığı İstanbul‘un büyük bölümünde akşam saatlerinde yollarda trafik durma noktasına geldi. Bazı bölgelerde ise araçlar hiç ilerleyemedi. Araçlarıyla çıkmayıp, toplu ulaşım araçlarını tercih edenler, istasyon ve duraklarda aşırı yoğunluk oluşturdu.

VATANDAŞLAR YÜRÜMEK ZORUNDA KALDI

 

İstanbul’da karla kaplı yolda araçlar yolda kalırken, toplu taşımadan inen vatandaşlar yollarına yürüyerek devam etmek zorunda kaldı. Sultangazi’de de kardan dolayı tramvay çalışmadı.

İstanbul’da kar yağışı etkisini akşam saatlerinde arttırdı. Tipi şeklinde devam eden yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağış İstanbul’un bir çok ilçesinde yolları karla kapladı. Yolda kalan sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Arnavutköy’de araçlar yolda kaldı. Toplu taşımadan inen vatandaşlar yollarına yaya olarak devam etti. Sultangazi’de ise tramvay kar nedeniyle çalışmayınca yolcular evlerine yaya olarak gitmeye çalıştı. Yaşanan o anlarda saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.

Yeni Yorum