30 Ocak Pazartesi 2023

“Katil polis hesap verecek” diyenlere destek veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ‘Fethi Pekin’ gafı

CHP'nin düzenlediği Emekli Emniyet Mensupları Buluşması'na İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, şehit polis memuru Fethi Sekin'in adını doğru söyleyemediği anlar damga vurdu.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yine bir gafla gündeme geldi.

 

Her fırsatta “Katil polis hesap verecek” sloganları atanlara destek çıkan Kaftancıoğlu, CHP’nin düzenlediği Emekli Emniyet Mensupları Buluşmasında konuşma yaptı.

 

FETHİ SEKİN YERİNE FETHİ PEKİN DEDİ…

 

Canan Kaftancıoğlu, şehit emniyet mensuplarını andığı konuşmasında İzmir’de şehit olan polis memuru Fethi Sekin’i anarken bir gafa imza attı ve “Fethi Pekin” dedi.

 

FETHİ SEKİN KİMDİR?

 

Polis memuru Fethi Sekin, İzmir Adliyesi’ne yönelik 5 Ocak 2017’de PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırıda şehit olmuştu.

 

İzmir Adliyesi C Blok girişinde 5 Ocak 2017’de bombalı araç ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 2 örgüt mensubu etkisiz hale getirilmiş, teröristlerle çatışmaya giren trafik polisi Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can şehit olmuş, 9 kişi yaralanmıştı. Polis memuru Sekin, canı pahasına adliyede yaşanacak bir faciayı önlemiş, yüzlerce kişinin hayatını kurtarmıştı.

Yeni Yorum