27 Ocak Cuma 2023

Kemal Kılıçdaroğlu'na peş peşe adaylık göndermesi!

Kemal Kılıçdaroğlu'na peş peşe adaylık göndermesi!

Altılı masanın adayı konusunda ismi geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun imalı paylaşımına İYİ Parti'den de destek geldi. Bu paylaşımların ardından 'Kılıçdaroğlu'na mesaj gönderildi' yorumları yapıldı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İkinci Yüzyıla Çağrı" başlıklı toplantıda partisinin vizyon belgesini açıkladı. Toplantının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından çok konuşulan bir paylaşım yaptı.

 

ADAYLIK MESAJI MI?

 

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nun söylediği Mustafa Kemal Atatürk'ün sözü olan "Halkın sesi Hakkın sesidir." şeklinde tweet atması, birçok kişi tarafından Kılıçdaroğlu'na gönderme olarak yorumlandı.

 

İYİ PARTİ DE TOPA GİRDİ

 

superhaber.tv’nin haberine göre; İmamoğlu'nun adaylık göndermesinin ardından İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan da Kılıçdaroğlu'na adaylık göndermesinde bulundu. Özkan, "Bir Latin özdeyişi der ki; "Vox populi, vox dei...Yani halkın sesi, hakkın sesi...Halkın sesine kulak vermeyenlerin akıbetini tarih defalarca yazmıştır. Demokrasinin olmadığı yerde, amaç değil araç olarak görüldüğü yerde Türkiye Yüzyılı yazılamaz" dedi.

 

AKŞENER DE YEŞİL IŞIK YAKMIŞTI

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün katıldığı televizyon programında Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığına 'Hayır' demeyeceklerini açıklamıştı.

Yeni Yorum