11 Aralık Pazartesi 2023

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan AİHM'in skandal kararına destek... FETÖ'cüleri sevindirmişti

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan AİHM'in skandal kararına destek... FETÖ'cüleri sevindirmişti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ'cüleri sevindiren AİHM kararını savundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, 'İçeride AYM kararlarını uygulamayarak “ben anayasayı tanımıyorum” diyen Saray, AİHM kararlarını da yerine getirmiyor.' ifadelerini kullandı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu, FETÖ'cüleri sevindiren AİHM kararını savundu.

 

AİHM'in FETÖ üyeliğinden ceza alan öğretmen Yüksel Yalçınkaya'nın açtığı davada Türkiye hakkında ihlal kararı vermesine Türkiye BÜYÜK tepki göstermişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Türkiye'nin tepkisini çeken, FETÖ'cüleri sevindiren AİHM kararını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla savundu. FETÖ'cü isimler Kılıçdaroğlu'nun sözlerine destek verirken, açıklamanın sevindirici olduğu yorumunda bulundu.

 

AİHM, ByLock kullanmak, Bank Asya'da hesabı olmak ve gizli bir tanığın ifadesiyle Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden ceza alan öğretmen Yüksel Yalçınkaya'nın açtığı davada Türkiye hakkında ihlal kararı verdi. AİHM kararı sonrasında siyasiler bu karara tepki gösterdi.

 

KILIÇDAROĞLU'NDAN AİHM KARARINA DESTEK

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Türkiye'nin tepkisini çeken Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarını ise sevindiren AİHM kararını savundu.

 

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

 

"Anlaşılan o ki Saray Hükümeti, "Türkiye'yi daha ne kadar itibarsızlaştırabilirim, daha ne kadar küçük düşürebilirim" arayışına girmiş. İçeride AYM kararlarını uygulamayarak 'ben anayasayı tanımıyorum' diyen Saray, AİHM kararlarını da yerine getirmiyor. Bakmayın "dik durma, boyun eğmeme" yalanlarına... Türkiye, uluslararası sözleşmelerde AİHM kararlarına bağlı olduğunu beyan etmiş, bu kararları uygulayacağına söz vermiştir. Saray bilmiyor olabilir, ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin geleneği, her şartta verdiği sözü tutmaktır."

 

FETÖ'CÜLER AÇIKLAMAYA SEVİNDİ

 

Sabah'ta yer alan habere göre; Sosyal medyada ise Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine tepki yağdı. 

 

FETÖ'cü isimler ise Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine destek verdi. Firari FETÖ'cü Adem Yavuz Aslan "Gecikmeli de olsa Kemal Kılıçdaroğlu AİHM kararlarının bağlayıcılığını hatırlattı" diyerek Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını destekledi. Kimi FETÖ hesapları ise Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının sevindirici olduğunu vurguladı.

Yeni Yorum