24 Haziran Pazartesi 2024

Kılıçdaroğlu ile Demirtaş arasında kısa paslaşmalar

Kılıçdaroğlu ile Demirtaş arasında kısa paslaşmalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylık için HDP’ye güveniyor. Tüm bu parametrelerin yanında aday olmak için HDP kartını oynayan Kılıçdaroğlu, sınır ötesi tezkereye de hayır diyerek PKK'nın Meclis'teki uzantısına selam gönderdi. Kılıçdaroğlu'nun bu hamlesi hem cezaevinde bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'tan hem de terör örgütünden takdir topladı.

 

Son dönemde erken seçim çağrılarını artıran muhalefet, sürekli olarak seçim çağrısı yapmasına rağmen henüz adayını belirleyemedi. Her fırsatta aday olmak istediğini yineleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortaklarından beklediği desteği bulamadı. İYİ Parti'nin adaylığına yanaşmaması üzerine HDP ile flörte giren Kılıçdaroğlu'nu şoka sokacak yeni bir gelişme yaşandı. Terör eylemlerine verdiği destek nedeniyle Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanlığı adaylığına göz kırptı.

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bu hamlesi hem aday olabileceğine olmazsa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açık destek olarak yorumlandı.

Yeni Yorum