24 Temmuz Çarşamba 2024

Kılıçdaroğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’na gönderme: "Herkes Mansur Bey gibi olmalı"

Kılıçdaroğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’na gönderme: "Herkes Mansur Bey gibi olmalı"

Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da vardı. Yavaş hafta sonu Ankara'da bir etkinlikte söylediği sözlerle adaylık için Kılıçdaroğlu'nu öne çıkaran, 'Umarım bir sonraki sefer buraya Cumhurbaşkanı olarak gelirsiniz' diyen Mansur Yavaş'ın bu sözleri sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresine dikkat çeken mesajlar verdiği ifade edildi.

Seçime 110 günden kısa süre kala altılı masanın adaylık konusunda vereceği karar merak ediliyor. AK Parti, MHP ve BBP'den oluşan Cumhur ittifakının adayı olan Recep Tayyip Erdoğan, seçim tarihinin 14 Mayıs olacağını belirtmişti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün büyükşehir belediye başkanlarıyla 'adaylık' görüşmesi yapacak.

BELEDİYE BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kılıçdaroğlu, büyükşehir belediye başkanlarıyla bir araya geliyor. Kılıçdaroğlu'nun bu görüşmede adaylık konusunu da gündeme alması bekleniyor. Öte yandan altılı masa yarın bir kez daha toplanıyor. Şubat ayının ilk haftası itibarıyla ittifakın adayının belli olacağı düşünülüyor.

İMAMOĞLU'NA GÖNDERME

Habertürk'ün haberine göre Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın herkesin içinde verdiği destek nedeniyle çok mutlu oldu.

Adaylık tartışması sürerken Mansur Yavaş'ın Kılıçdaroğlu'na söylediği tek cümle olay olduAdaylık tartışması sürerken Mansur Yavaş'ın Kılıçdaroğlu'na söylediği tek cümle olay oldu.

Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresine 'Herkes Mansur Bey gibi olmalı' dediği ve aynı şekilde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan da aynı desteği istediği gelen bilgiler arasında.

Yeni Yorum