28 Şubat Çarşamba 2024

Kılıçdaroğlu'nun iddialarına sert tepki: CHP kontrolü kaybediyor, bu gidişle 5. parti olacaktır

Kılıçdaroğlu'nun iddialarına sert tepki: CHP kontrolü kaybediyor, bu gidişle 5. parti olacaktır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya attığı iddialara Cüneyt Özdemir'den tepki geldi. CHP'nin kontrolü kaybettiğine dikkat çeken Özdemir, "Bu gidişle kısa bir süre sonra CHP 3. hatta 4. hatta 5. parti olacaktır görün. Büyük bir savrulma yaşanıyor" ifadelerini kullandı. Özdemir, yaptığı paylaşımda "Ya Türkiye'de muhalefet bu kadar küçük rakamlardan bu kadar saçma komplo teorisi kuramaz diyorum ama kuruyor işte, vallahi inanılmaz" dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TÜRGEV ve Ensar Vakfı'na ilişkin iddialar ortaya attı. Kılıçdaroğlu'nun iddialarına iki vakıftan ve AK Parti'den sert tepkiler geldi.

 

Sosyal medyada da çok konuşulan iddialara, gazeteci Cüneyt Özdemir'den de yorum geldi.

Bahsi geçen iddiaları, "Küçük rakamlardan saçma komplo teorisi" olarak ifade eden Özdemir, Kılıçdaroğlu ve CHP'yi de eleştirdi. Özdemir, Twitter'daki paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

 

"VALLAHİ İNANILMAZ"

 

Erdoğan ailesi 30-40 milyon doları ABD'deki vakıflara yollayıp başları Türkiye'de sıkışınca ABD'ye kaçacaklarmış. İddia bu... Ben ikna oldum! Ya Türkiye'de muhalefet bu kadar küçük rakamlardan bu kadar saçma komplo teorisi kuramaz diyorum ama kuruyor işte, vallahi inanılmaz!

 

Yahu fısıltı gazetesinde bile bu rakamların on misli hatta yüz misli konuşuluyor madem bir şey ortaya atacaksınız bunu onla, yüzle çarpın bari... Ha bir de ABD'ye para kaçırıp kaçma 'procesi' de süper. Dünyada bir ilk olabilir! Diktatörler genelde ABD'den kaçmıyorlar mıydı?

 

"CHP KONTROLÜ KAYBEDİYOR"

 

ABD'deki AK Partili vakıfların katakullilerini incelemek ayrı, böyle saçma sapan bir komplo teorisini bizzat muhalefet liderinin ağzından sanki büyük bir şey açıklıyormuş gibi anlatmak çok çok ayrı. Durum düşündüğümüzden çok daha vahim demektir. Büyük hayal kırıklığı...

 

İki büyük krizle karşı karşıyayız arkadaşlar; İktidar ekonomik politikalarında iflas ediyor ama daha vahimi ana muhalefet dediğimiz CHP tamamen kontrolü kaybediyor. Bu gidişle kısa bir süre sonra CHP 3. hatta 4. hatta 5. parti olacaktır görün. Büyük bir savrulma yaşanıyor...

Yeni Yorum