24 Temmuz Çarşamba 2024

Konya yaptı Ekrem İmamoğlu sahiplendi!

Konya yaptı Ekrem İmamoğlu sahiplendi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Hatay’ın içme suyu problemini çözdük” paylaşımlarında bulundu. KOSKİ tarafından yapılan onarımların görülmezden gelinerek yapılan paylaşımlar sosyal medyada tepki topladı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye’yi yasa boğan depremde büyük hasar alan Hatay’da içme suyu problemini çözen Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ'nin hizmetlerini adeta yok sayarak Hatay’da içme suyu problemini çözdük paylaşımları yaptı.

KONYA BELEDİYE BAŞKANI UĞUR İBRAHİM ALTAY YARDIMLARLA İLGİLİ İLK GÜNDEN İTİBAREN PAYLAŞIMLARDA BULUNMUŞTU

 

Depremin yaşandığı andan itibaren teyakkuza geçen Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Altay, resmi sosyal medya hesabından gün gün paylaşımlarda bulunmuş ve vatandaşın büyük beğenisini kazanmıştı. 

BAŞKAN ALTAY'IN FOTOĞRAFI GÜNDEM OLDU

 

Bölgeden paylaşılan Başkan Altay’ın fotoğrafı sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay’ın fotoğrafını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, “Her şeyden öte dertli bir kalbi var. Gece gündüz uyumadan dinlenmeden burada çalışıyor. Konuşuyorduk, bir baktım uyumuş” ifadelerini kullandı.

KONYA BELEDİYESİ HATAY'IN SU İHTİYACI İÇİN SEFERBER OLDU!

 

Konya Büyükşehir Belediyesi, depremin gerçekleştiği ilk andan itibaren teyakkuza geçti. Depremin hemen ardından ilk olarak sabaha karşı arama kurtarma ekipleri ivedilikle bölgeye gönderildi. Hemen sonrasında yemek tırları, iş makinaları ve diğer arama kurtarma ekipleri de yola çıktı.

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, aynı gün Konya Valisi Vahdettin Özkan ile birlikte Hatay’a yola çıktı ve orada çalışmaları koordine etmeye devam ediyor.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri tarafından bölgede depremzedeler için yapılan sayısız hizmeti şu şekilde sıraladı; 

 

TÜM İMKÂNLARIMIZLA HATAYLI KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

 

Hatay’daki kardeşlerimizin yaralarını sarmak adına Büyükşehir Belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik.

 

Şu anda ilçe belediyelerimizle birlikte Konya Büyükşehir Belediyemizin Hatay’da 730 aracı, 2.860 personeli, 134 jeneratörü, 760 projektörü çalışmalarda kullanılıyor.

 

HATAY’IN İÇME VE KULLANMA SUYUNU KONYA SAĞLIYOR

 

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak depremin hemen ardından arama kurtarma, destek ve yardım faaliyetleri için ulaştığımız Hatay’da, hayati bir öneme sahip olan sağlıklı içme ve kullanma suyu ihtiyacına da çözüm üretiyoruz.

 

Hatay’ın su sorununu çözmek için de KOSKİ ekiplerimiz çalışmalar yapıyor. Yer altı sisteminde patlakları tek tek belirleyip onarıyoruz. Depremden zarar gören vatandaşlarımıza su vermek için aralıksız çalışıyoruz.

Hatay’da içme suyu isale hatları, içme suyu şebekesi ve içme suyu tesislerinin bakımı ve onarımı için gayret ediyoruz. Kuyuları çalıştırdık, ihtiyaç olan bölgelere gücümüz yettiğince temiz su sağlıyoruz. İlgili kurumlarla sürekli olarak koordinasyon halinde olan KOSKİ ekiplerimiz, elektrik enerji ihtiyacına büyük ölçüde çözüm bulurken; hasar görmeyen bölgelerin de büyük oranda su sorununu çözdü.

Hatay’ın muhtelif yerlerindeki su şebekelerinde bakım onarım çalışmaları gerçekleştirdik. Depremin tahrip ettiği su borularını onardık. Onarılamayacak durumda olan boruları da yenileriyle değiştirdik. Bununla birlikte deprem bölgesinde hasar gören evlerin abone hattı iptali işlemlerini de gerçekleştirirken, kullanılamaz halde olan vanaları da yenileriyle değiştirdik.

 

Önceki gün itibariyle Hatay ilinin depolarına suyu vermiş olduk. Ancak şebekeye suyu veremiyoruz. Sebebi, şehirde büyük yıkımın oluşması nedeniyle enkaz çalışma alanlarındaki zeminde meydana getirecek olan gevşeme daha büyük facialara yol açabilir. Bundan dolayı şehrin iç kesimlerine su veremiyoruz.

 

Asıl hedefimiz, Hatay ilinin şehir şebekesinin çalıştırılması. Şu anda ekiplerimizle yoğun bir şekilde çalışma yapıyor. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde şehirde suyu vermiş olacağız.

 

Yine, depremin ardından tahribata uğrayan ve işlevsiz hale gelen Karaçay İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde de bakım ve dezenfeksiyon çalışması yaptık.

 

TANKERLERLE İÇME SUYU ULAŞTIRIYORUZ

 

Evi yıkılan ve suya ulaşmakta güçlük çeken depremzedeler için tatlısu tankerlerimizle mahalle mahalle gezerek suyu ulaştırıyoruz. 

 

Depremzedeler, arama kurtarma görevlileri, askerler, polisler, insani yardım gönüllüleri ve diğer kamu personelinin kullanımı için seyyar WC kurulumlarını da tamamladık.

Yeni Yorum