21 Eylül Perşembe 2023

Polisine yumruk atan CHP Milletvekili Mahmut Tanal polis haklarını savundu

Daha önce polise yumruk attığı görüntülerle eleştirilerin odağı haline gelen CHP'li vekil Mahmut Tanel, bugün Twitter hesabından polis haklarını savundu.

 

CHP'li Milletvekili Mahmut Tanal, geçtiğimiz yıllarda 1 Mayıs olayları sırasında yaşanan gerilimde, polise yumruk atmıştı. Sonrasında ise başka bir polise milletvekili kimliğini göstererek "Sen kimsin?" sözleriyle tepkileri üzerine toplamıştı.

 

Toma üzerinde pozlar veren CHP'li vekil, bugün Twitter’da polis haklarını savunarak ne kadar samimiyetsiz olduğunu gözler önüne serdi.

CHP milletvekili Mahmut Tanal’ın Twitter’dan “Emniyeti Müdürlüğüne bağlı koruma büro amirliklerinde çalışan personellerin çalışma koşulları 12/12 şeklindedir. Bu çalışma koşulları anayasa,uluslararası sözleşmelere,kanuna ve tüm pozitif hukuk düzenine aykırı olduğu gibi insani şartlarda çalışma hakkının ihlalidir. Koruma büro personelide bir insandır.İnsanca çalışma koşullarında yaşama hakkı vardır.Özellikle Beşiktaş koruma büro amirliğinde bize gelen bilgilere göre mobbing uygulandığı söylenmektedir.Bu sebeple @TC_icisleri ve Emniyet Genel müdürlüğünü İnceleme yapmasını talep ediyorum.” şekilden yaptığı paylaşımına İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, “Bu büyük bir yalan! Polisimize katil diyenler şimdi yine polisimiz üzerinden fitne çıkarıyor...” şeklinde tepki gösterdi.

Yeni Yorum