24 Temmuz Çarşamba 2024

Saraçhane'yi organize eden fondaşın FETÖ seviciliği ortaya çıktı

Saraçhane'yi organize eden fondaşın FETÖ seviciliği ortaya çıktı

Ekrem İmamoğlu'nun "Adalet Nöbeti" mitinglerini organize eden kişinin, bir dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türk polislerine hakaretten tutuklanan avukat Ali Gül olduğu ortaya çıktı. Sosyal medyada troll bir hesap kullanan Gül'ün, 15 Temmuz darbe gecesinde sokağa çıkan vatandaşlara evlerinde kalmaları konusunda çağrıda bulunarak FETÖ yardakçılığı yaptığı belirlendi.

 

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YSK üyelerine hakaret etmesinin nedeniyle verilen hapis cezasından sonra CHP, "Adalet Nöbeti" adı altında Saraçhane'de toplanma çağrısında bulundu.

İmamoğlu'nun bu cezaya sevinmesi, ardından da kendini mağdur gösterip milletten destek istemek için konuşmalar yapması ise kafa karıştırmıştı. 

FETÖ İBB ÜZERİNDEN RÖVANŞ MI ALIYOR?

 

Ekrem İmamoğlu'nun Saraçhane'deki Adalet Nöbeti mitingini organize eden kişinin avukat Ali Gül olduğu belirlendi. Ali Gül, 2017 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türk polisine hakaretten tutuklanmıştı. 

 

Ali Gül, aynı zamanda , Twitter'da troll "Felix Dzerjinski" hesabını kullanan kişi.

Troll hesabı kullanan Ali Gül'ün 15 Temmuz hain darbe girişiminde fake hesaplar üzerinden açıkca darbeciler tarafında saf tuttuğu ve sokağa çıkan insanlara evlerinde kalmaları için çağrıda bulunduğu ortaya çıktı. 

 

Ayrıca Gül'ün İBB tarafından fonlandığı da iddialar arasında yer alıyor... 

Yeni Yorum