13 Temmuz Cumartesi 2024

Talimat Ekrem İmamoğlu’ndan… Murat Ongun’dan, Özgür Özel’e ‘sazan’ operasyonu

Talimat Ekrem İmamoğlu’ndan… Murat Ongun’dan, Özgür Özel’e ‘sazan’ operasyonu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "başına bir şey gelme" ihtimaline karşı üç kişiye daha verdiğini söylediği dosyayı dün TBMM'deki basın toplantısında açıkladı. Herkesin merakla beklediği 'dosya' açıklanınca ise beklentisini yüksek tutan muhalefette hayal kırıklığı oluştu. Özgür Özel'in açıkladığı dosyada ortaya koyduğu iddialar henüz toplantı bitmeden İçişleri Bakanlığı tarafından yalanlanınca Özel'in fena halde kandırıldığı anlaşıldı. Adı, Kılıçdaroğlu sonrası CHP Genel Başkanlığı için geçen Özel'e açıkladığı ve rezil olduğu dosyayı ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sağ kolu Murat Ongun tarafından iletildiği iddia edildi.

 

Birkaç gündür “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında çok önemli bir dosya açıklayacağım, Türkiye’de yer yerinden oynayacak; hatta bana bir şey olursa diye dosyayı üç arkadaşıma daha verdim” diyerek CHP Genel Merkezi’nden kaldırılan Türk Bayrağı konusunu gündemden düşürmeye çalışan Özgür Özel fena halde rezil oldu. Uzun yıllardır firari FETÖ’cü teröristler tarafından sosyal medyada paylaşılan iddialar, Özgür Özel’in ‘yer yerinden oynayacak’ dediği basın toplantısında kamuoyuna açıklandı.

 

Ancak, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, elindeki belgelerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı, Özel’in iddialarına ilişkin olarak Emin Şen’nin iddia edildiği gibi Bakanlık Müşaviri veya 657’ye tabi devlet memuru olmadığı belirtildi.

 

ÖZGÜR ÖZEL’İ KİM KANDIRDI?

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in yalan olduğu ortaya çıkan iddialarının kaynağı ise İBB Eski Sözcüsü Murat Ongun olduğu anlaşıldı. Ongun’un, Özgür Özel’in dile getirdiği iddiaları birkaç gün önce Twitter hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu sonrası için CHP Genel Başkanlığı için şimdiden hazırlıklara başladığı bilinen Özel’in önünü kesmek için Ekrem İmamoğlu – Murat Ongun ikilisi tarafından profesyonelce bir tezgah kurulduğu iddiaları CHP kulislerinde tek gündem konusu oldu.

 

‘HEZEYAN DOLU AÇIKLAMA’

 

İçişleri Bakanlığı, Grup Başkanvekili Özgür Özel’in iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. Bakanlık, CHP Grup Başkanvekili’nin kamuoyunun gündemini meşgul ettiği hezeyan dolu açıklamasını tüm kamuoyu tarafından ibretle izlediğini kaydetti.

Yeni Yorum