24 Nisan Çarşamba 2024

TOGG’u gölgelemek isterken rezil oldu! Ekrem İmamoğlu bir sözünü daha tutmadı!

TOGG’u gölgelemek isterken rezil oldu! Ekrem İmamoğlu bir sözünü daha tutmadı!

Türkiye, Cumhuriyet’in 99. yıl dönümünü yerli cihaz TOGG fabrikasının açılışı ile kutlarken, 3,5 yıldır İBB Başkanı olan ve kendi PR çalışmaları hariç, İstanbulluya hiçbir faydası olmayan CHP’li Ekrem İmamoğlu, 2020 yılında Sakarya'daki havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından, etkinliklerde havai fişek kullanılmasını yasaklamıştı. İmamoğlu, sırf TOGG fabrikasının açılışını gölgelemek için bu sözünü tutmadı.

2010 yılında havai fişek kullanılmasına son veren Ekrem İmamoğlu, "Biz, İstanbul’da ne böyle bir uygulamayı yaparız, o bitmiştir, ne de böyle bir uygulamayı İstanbul’un herhangi bir yerinde görmek isteriz” demişti. Fakat İstanbul’un etkinlik alanlarında yüzlerce havai fişek atılırken binlerce kuş öldü.  

 

Havai fişek gösterileri, gürültü kirliliğinin yanı sıra, kimyasal ve zehirli gazların havaya karışmasıyla birlikte insanlar dahil birçok canlının sağlığını ve yaşam alanını olumsuz etkiliyor. Gösteriler özellikle kuşlarda ölümlere yol açarken, kedi ve köpek gibi canlılarda kalıcı hasar bıraktığı biliniyor.

 

Göreve geldiği günden bu yana kibri, egosu ve belediyecilikten bihaber tavırlarıyla İstanbullunun antipatisini kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun sırf TOGG fabrikasının açılışını gölgelemek için etkinliklerde havai fişek kullanılması sözünden dönmesi tepkilere sebep oldu.

 

İşte Ekrem İmamoğlu’na gösterilen tepkilerden bazıları:

Yeni Yorum