16 Nisan Salı 2024

Washington Post yazarı Aslı Aydıntaşbaş, gezicilerin fantazisi olan bir eylemi Ak Partililere yakıştırdı:. #MuslukAcİstanbulunSuyunuBitir

Washington Post yazarı Aslı Aydıntaşbaş, gezicilerin fantazisi olan bir eylemi Ak Partililere yakıştırdı:. #MuslukAcİstanbulunSuyunuBitir

Washington Post yazarı Aslı Aydıntaşbaş, sosyal medyada yayılan ''İBB'yi kötülemek için ağaçları kesiyorlar'' iddiasına ilişkin, ''Bunun bir ileri aşaması, İstanbul'da susuzluk artsın diye evde muslukları saatlerce açık bırakmak'' yorumunda bulundu. Aydıntaşbaş'ın açıklaması Gezi Parkı olayları sırasında hükümeti düşürme gayretinde olanların 'Musluk aç İstanbul'un suyunu bitir' kampanyasını hatırlattı.

 

CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde belediye çalışanları tarafından ağaçların kesildiğini ve bunun 'İBB'yi kötülemek için' yapıldığını iddia etti. 

 

Bu iddialar üzerinden açıklama yapma gereği hisseden Washington Post yazarı Aslı Aydıntaşbaş, “İddia doğru mu bilmiyorum. Ama bunun bir ileri aşaması, İstanbul’da susuzluk artsın diye evde muslukları saatlerce açık bırakmak herhalde. Yapmayın, etmeyin, ayıptır” ifadelerini kullandı.

AKILLARA GEZİ OLAYLI GELDİ

 

Aydıntaşbaş’ın bu paylaşımı, 2013 yılındaki Gezi Parkı olaylarının ardından hükümeti düşürme planı yapanları hatırlattı.

 

Gezi Parkı eylemlerinde başarılı olamayanlar hükümeti düşürmek için sosyal medyadan İstanbul’daki barajların boş olduğunu iddia ederek “#MuslukAcİstanbulunSuyunuBitir” hashtag’i ile karalama kampanyası düzenlemişti.

 

Bu sözde kampanyaya CHP'den İstanbul vekili adayı olan Efkan Bolaç da “Arkadaşlar hadi sıfırlıyoruz: açın muslukları… #MuslukAcİstanbulunSuyunuBitir” paylaşımıyla destek vermişti.

Kaynak: superhaber.tv

Yeni Yorum