16 Temmuz Salı 2024

Ahmet Davutoğlu yalan haber üzerinden siyaset yapmaya kalkışınca böyle rezil oldu

Ahmet Davutoğlu yalan haber üzerinden siyaset yapmaya kalkışınca böyle rezil oldu

Habertürk'te yayınlanan 'Karne hediyesi et' adlı yalan haberi fırsat bilen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bu yol üzerinden iktidarı hedef göstermeye çalıştı. Ancak algı operasyonu yapılan haberin aslı ortaya çıkınca, Davutoğlu'nun da geçmişteki şatafatlı sofraları yeniden gündeme geldi.

 

Habertürk'te yayınlanan bir haber, sosyal medyanın gündeminde yer edindi. Geçtiğimiz Cuma günü karneler dağıtılırken gündeme gelen bir video çok konuşulmuştu.

 

Bir çocuğun karne aldıktan sonra 'Annem bana karne hediyesi et aldı' sözleri sonrası muhalif kesim bu olayı provokasyona alet ettiler.

Küçük çocuğun karne hediyesinde et istediklerini iddia eden muhalif medya, bu yol üzerinden iktidara yüklenmeye çalıştı.

 

Anne Günay Güney, sistematik olarak yürütülen operasyona tepki göstererek gerçekleri tek tek açıkladı. Anne Günay Güney, "Haftanın 3 günü gittiğim kasap. Gırgır olsun diye çocuğuma et uzattı. Bu da senin karne hediyen olsun dedi. Orada da medya vardı." dedi.

 

"ÇOCUĞUMUN KULAĞINA FISILDAYIP SÖYLETTİLER"

 

Çocuğunun, 'Babam bana tabletim bozuldu, tablet hediye alacak' şeklindeki konuşmasının kaydedilmediğini vurgulayan Anne Güney, çocuğunun kulağına fısıldanıp çarpıtılan ifadelerin söyletildiğini aktardı.

 

"BİZİ SEÇİM MALZEMESİ YAPTILAR"

 

Anne Güney, "Bizi seçim malzemesi yaptılar. Çocuğumun üzerinden rant elde ettiler, evimiz var, arabamız var. Dükkanımız var. Çocuğumun hiçbir şeye ihtiyacı yok. Gayet rahat. Babası her istediğini alır." dedi.

 

AHMET DAVUTOĞLU ALGI OPERASYONUNDA BAŞI ÇEKTİ

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bu yalan haber üzerine bir twit paylaştı. 

 

"Eğer bugün bir evladımızın karne hediyesi yarım kilo et ise bizlere uyku haram! Sizler sarayınızda manda yoğurdu yiyip, ejder meyveli smoothie içerken bu asil millet açlıkla mücadele ediyor. Bu karanlık günler geçecek, refah ve bolluk gelecek." ifadeleriyle kendine bir fırsat yaratmaya çalışan Davutoğlu, asparagas haber üzerinden iktidarı eleştirdi.

GERÇEK ORTAYA ÇIKINCA KENDİ GEÇMİŞİ ORTAYA DÖKÜLDÜ

 

Davutoğlu'nun bu paylaşımından sonra, yapılan haberin tamamen algı içerikli olduğu ve gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkınca sosyal medya kullanıcıları Ahmet Davutoğlu'nun kendi dönemindeki ihtişamlı sofralarını hatırlattı.

Küçük çocuğun aç kaldığını savunan Davutoğlu'nun geçmiş dönemlerde poz verdiği kahvaltı sofralarında yok yok...

 

Binlerce sosyal medya kullanıcısı Ahmet Davutoğlu'nun bu algı çalışması üzerine tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar, Davutoğlu döneminde paylaşılan bır gazete haberini de yeniden gündeme getirdi.

Yeni Yorum