25 Haziran Salı 2024

Provokatör Ümit Özdağ’ın ‘iç savaş’ korosuna Ahmet Davutoğlu da katıldı!

Provokatör Ümit Özdağ’ın ‘iç savaş’ korosuna Ahmet Davutoğlu da katıldı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da ırkçı provokatör Ümit Özdağ'ın ABD'nin kaos planları çerçevesinde başlattığı "iç savaş çıkacak" korosuna katıldı. Davutoğlu, "Özellikle bu kış bazı olaylar yaşanabileceğinden endişe ediyorum" ifadelerini kullanarak, ağzındaki baklayı çıkardı…

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, seçim, cumhurbaşkanı adaylığı, ekonomik kriz ve ittifaklar üzerine açıklamalarda bulundu. 

 

Davutoğlu, “Özellikle bu kış bazı olaylar yaşanabileceğinden endişe ediyorum” diyerek ABD’nin kaos planları çerçevesinde yürüttüğü “iç savaş” propagandasına katılmış oldu.

 

Davutoğlu’nun T24’e verdiği röportajdan ilgili bölüm şöyle:

 

”Bu tür bir risk mevcut olsa bile, Türkiye’de seçim sonuçlarına uyulmaması gibi bir tartışmanın yaygınlaşmasını tehlikeli bulurum. “Şüyuu vukuundan beter” der eskiler.

 

Bu tür söylentilerin yayılması olmasından daha tehlikelidir, çünkü daha seçimler olmadan sandığa, seçime ve demokratik sisteme güveni sarsar. Sandık siyasal bunalımların tek çözüm aracıdır. Ona güven sarsıldı mı, toplumsal gerilimler tırmanır.

 

Ayrıca bu söylentilerin yayılması bu tür kötü senaryoların gelişmesini tetikleyen sonuçlar doğurabilir.

 

Türkiye’nin uzun demokratik sürecinde, seçimlerin yapılış şeklinden sonra iktidarı kaybeden birinin iktidarda kalması ihtimalini mümkün görmüyorum. Ama eğer halkın böyle bir kaygısı varsa, bu konuşuluyorsa bizim muhalefet olarak seçimlerin adil bir şekilde yapılacağı, kaybedenin iktidarı barışçıl yollarla kazanana devredeceği yönünde teminat vermemiz lazım.

 

Bizim görevimiz bu tip spekülasyonlar üzerinden kaygı büyütmek yerine gerekli tedbirleri almak. Şunu da özellikle söyleyeyim. Biz muhalefetteki partiler olarak da Gelecek Partisi olarak da seçim sonuçlarını herkesin kabul etmesi için gereken her türlü mücadeleyi vermeye de hazırız.

 

Bir yandan iktidara da çok uzak olamayan bir cemaatin başındaki isim öte yandan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ bir iç savaş riskinden bahsediyor. Siz bir taraftan korkunun endişenin yaygınlaştırılmaması gerektiğini söylüyorsunuz ama bu riskler konuşuluyor.”

Yeni Yorum