18 Haziran Salı 2024

Serok Ahmet’in Sedat Peker aşkı bitmiyor

Serok Ahmet’in Sedat Peker aşkı bitmiyor

Partisinin ‘Anneler Konuşuyor Uyuşturucu ile Mücadele Çalıştayı 1' konulu çalıştayında konuşan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) firarı olarak yaşayan organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in Türkiye Cumhuriyeti’nin karalayan iddialarını tekrar gündeme getirdi.

 

Birleşik Arap Emirlikleri’ninde (BAE) iletişim imkanları elinden alınan organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in Türkiye Cumhuriyeti’ni karalayan iddialarını CHP Milletvekilleri zaman zaman gündeme getiriyor, devletin ilgili birimleri de CHP milletvekillerinin gündeme getirdiği iddiaları teker teker yalanlıyordu. En son, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un Kolombiya iddialarını Emniyet Genel Müdürlüğü yalanladı ve Engin Özkoç hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Geçmişte başbakanlık görevinde bulunmuş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Anneler Konuşuyor Uyuşturucu ile Mücadele Çalıştayı 1' konulu çalıştayındaki konuşmasında, muhalefet yapmak uğruna, devletin bir organize suç örgütü elebaşını direk muhatap almasını isteyecek kadar cehaleti tepkilere sebep oldu.

 

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonlarının ve yakalamalarının yapıldığı bir dönemde “Türkiye, uyuşturucu ile anılan bir ülke oldu” ifadesini kullanan Ahmet Davutoğlu’nun bu nitelendirmesi Sedat Peker aşkı olarak nitelendirildi.

 

Öte yandan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu geçmişte de organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in Türkiye Cumhuriyeti’ne attığı iftiraları dillendirmişti.

Yeni Yorum