23 Şubat Cuma 2024

Terörist Fetullah Gülen'e sayın diyen Gültekin Uysal kimdir? Hangi partinin genel başkanı?

Terörist Fetullah Gülen'e sayın diyen Gültekin Uysal kimdir? Hangi partinin genel başkanı?

CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ile 24 Haziran seçimlerinde Millet İttifakı yapan, 6’lı masadaki isimlerden biri olan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, FETÖ'nun elebaşısı terörist Fetullah Gülen'a 'sayın' diye hitap etti. Peki DP Genel Başkanı Gültekin Uysal kimdir? Gültekin Uysal ne zaman DP genel başkanı oldu.

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında, daha önce FETÖ elebaşı hakkında söylediği sözlerin hatırlatılması üzerine, Gülen için yine "sayın" ifadesini kullandı. Peki Gültekin Uysal kimdir?

 

Gültekin Uysal, 1976, Afyonkarahisar'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri'ne giderek Houston Üniversitesi'nde lisans eğitimi aldı. 2003-2005 yılları arasında Doğru Yol Partisi'nin Afyonkarahisar il başkanı oldu. 2005'te gerçekleştirilen DYP kongresinde de genel idare kurulu üyeliğine getirildi. 2007 yılında da yapılan seçimlerde milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Öte yandan Demokrat Parti 8. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde de genel başkan olan Uysal, aile şirketi Reisoğlu Mermer’de de çalışma hayatını sürdürdü. Bunun yanında Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi, Liberal Düşünce Topluluğu, Afyon Eğitim Vakfı, Yörük-Türkmen Federasyonları gibi kuruluşlarda yönetici olarak çalıştı. Ayrıca Türkiye Günlüğü ile Piyasa dergilerinde de çeviriler yayınladı.

Yeni Yorum