16 Haziran Pazar 2024

Ümit Özdağ’dan TBMM’de 600 milletvekilinin bilgisayarları değişti yalanı

Ümit Özdağ’dan TBMM’de 600 milletvekilinin bilgisayarları değişti yalanı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ kendisine ait sosyal medya hesabından Meclis’teki 600 vekilin bilgisayarlarının değiştirildiğini söylemişti. Meclis Genel Sekreterliği ise Ümit Özdağ’ın bilgisayarının kendisinin talebi üzerine değiştirildiğini söyleyerek iddiaları yalanladı.

Zafer Partisi Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis’teki makam odalarına yeni bilgisayarların tahsis edilmesine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Özdağ, “600 vekilin bilgisayarı değiştirilmiş. İnsanlar aç iken bu çok ayıp bir harcama. Halka porsiyon küçült derken bu yapılmaz” dedi.

 

Duvar gazetesinde yer alan habere göre; Zafer Partili Özdağ’ın bu paylaşımının ardından TBMM Genel Sekreterliği yazılı açıklama yaptı. Milletvekillerin bilgisayarlarının talepleri doğrultusunda değiştirildiğini belirten TBMM Genel Sekreterliği, Özdağ’ın da yeni bilgisayar talep ettiğini, bu nedenle yeni bilgisayar verildiğini belirtti. Meclis tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

 

TBMM YALANLADI

 

“Sayın milletvekillerimizin bilgisayarları, re’sen değil sadece ve sadece talepleri halinde değiştirilmektedir. Nitekim, Sayın Ümit Özdağ’ın bilgisayarı da, kendisinin 20/12/2021 tarihli dilekçesi ile talep etmesi üzerine değiştirilmiştir. Paylaşımda bahsi geçtiği şekilde bütün milletvekillerimizin bilgisayarlarının değiştirilmesi söz konusu değildir.”

Yeni Yorum