25 Temmuz Perşembe 2024

Gülşen ve Reyhan Karaca gibileri zıplatacak gelişme! LGBT’den rahatsız olan Alman gazeteci Ralf Schuler BILD’den istifa etti

Gülşen ve Reyhan Karaca gibileri zıplatacak gelişme! LGBT’den rahatsız olan Alman gazeteci Ralf Schuler BILD’den istifa etti

Türkiye’de Gülşen ve Reyhan Karaca gibi ünlülerin konserlerinde bayrağını açarak destek verdiği LGBT sapkınlığından Almanlar bile rahatsız. Almanya'nın en çok satan gazetesi BILD’in LGBT hareketini politik bir hale getirmesinden rahatsız olduğunu ifade eden gazeteci Ralf Schuler istifa etti. Schuler, LGBT sebebiyle gazeteden istifa eden 2. kişi oldu.

Almanya’nın ünlü gazetesi BILD, istifa depremi ile sallanıyor. Gazeteci Ralf Schuler, giderek LGBT yanlısı bir tutum sergileyen BILD’den şikayetçi oldu ve istifa etti. Schuler, “Daha fazla bir siyasi hareket ve onun bayrağı altında çalışmaya hazır değilim” dedi.

 

İSYAN DOLU BİR MEKTUP

 

Schuler, AXEL Springer Yayınevi CEO’su Matthias Döpfner ve Bild Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Johannes Boie’e bir mektup yazarak istifa etti. Mektupta Schuler, “Her türlü ayrımcılık kötü. Ayrımcılığa karşı çıkmak, bizim şu an yaptığımız gibi LGBT hareketinin ajandasını sahiplenmek değildir. Bu, sağlam bir şekilde LGBT hareketinin yanında durduğumuz anlamına gelmez. Ayrıca bu, bir gazetecinin görevi değildir” sözlerine yer verdi.

SERT BİR DİLLE ELEŞTİRİ

 

Schuler, “Ben ne LGBT hareketinin bayrağı altında, ne de bir başka hareketin bayrağı altında çalışmak istiyorum. Gökkuşağı bayrağı sadece hoşgörü ve empati bayrağı değildir” dedi ve hareketin militan yönüne işaret etti. Schuler, harekete eleştirel gözle bakılması gerektiğini belirtirken, mektubunda “LGBT hareketinin yanındayız” diyen Genel Yayın Yönetmeni Boie’yi de sert dille eleştirdi.

 

İSTİFA EDEN İKİNCİ KİŞİ

 

Schuler, 2013 yılından bu yana meclis bürosu şefi olarak çalışıyordu. Aynı zamanda gazeteci, LGBT nedeniyle istifa eden ikinci kişi oldu.

 

Daha önce de Bild politika editörü Judith Sevinç Basad benzer gerekçelerle istifasını sunmuştu. Basad istifasında, bu hareketten kaynaklı tehlikeler hakkında artık haber yazamama hissine kapıldığını söylemişti. Basad, “Yayınevinin arkamda durmadığını düşünüyorum” diyerek istifa etmişti. Bild ise Schuler’in Mart 2023’e kadar olan ihbar süresi kapsamında gazetede çalışmaya devam etmesinde ısrar ediyor.

Yeni Yorum