13 Temmuz Cumartesi 2024

Kudüs'te üçüncü cuma! İsrail polisi namaz için toplananlara gaz bombaları ile saldırdı!

Kudüs'te üçüncü cuma! İsrail polisi namaz için toplananlara gaz bombaları ile saldırdı!

İsrail polisi, savaşın ardından 3. cumada da Mescid-i Aksa önünde benzer görüntülere imza attı. İsrailli güvenlik güçleri, bu kez Mescid-i Aksa önünde namaz kılmak için gelen Müslümanlara henüz oturmadan gaz bombası atarak müdahale etti.

 

Çatışmalar 21 gündür devam ederken, İsrail polisi savaşın ardından 3. cumada da Mescid-i Aksa önünde toplanan Müslümanlara sert bir müdahalede bulundu. İsrailli güvenlik güçleri Müslümanların üzerine gaz bombası atarak, pis su sıkarak dağıttı.

 

İsrail, çatışmaların ardından Mescid-i Aksa'ya girişler için yaş sınırı getirmişti. Cuma namazı için Mescid-i Aksa'ya gelen gençler bu hafta yine içeri alınmadı.

 

GAZ BOMBASI ATIP PİS SU SIKTILAR

 

İçeri alınmayanlar Mescid-i Aksa önüne namaz kılmaya çalışırken, İsrail polisi Müslümanlara sert müdahalede bulundu. Kalabalığın üzerine gaz bombası atan İsrail polisi, Müslümanların üzerine pis su sıktı.

 

İsrail polisinin müdahalesi sonrası Filistinliler ara sokaklara kaçtı. Ancak İsrail polisi ara sokaklara da girerek müdahalesini sürdürdü.

 

GAZ FİŞEKLERİNİN GÖLGESİNDE CUMA NAMAZI

 

İsrail polisinin müdahalesi sonrası Filistinliler Mescid-i Aksa'ya daha uzak ara sokaklarda toplanıp cuma namazını kıldı. Filistinliler cuma namazını kılarken İsrailli güvenlik güçleri yakınlarında gaz fişekleri ile hazır bekledi. Namaz sonrası bazı Müslümanlar dağılırken, bazıları ise bölgede beklemeye geçti.

Yeni Yorum