28 Eylül Çarşamba 2022

Terör örgütünden Cenevre ofisi! İsviçre YPG'ye kucak açtı

Terör örgütünden Cenevre ofisi! İsviçre YPG'ye kucak açtı

Batı teröre çifte standart politikasını sürdürüyor. Suriye'de YPG kontrolünde bulunan sözde Rojava Özerk Yönetimi 7. temsilciliğini Cenevre'de açtı. Ankara izahat isteyip protesto etti.

 

Akşam’ın haberine göre; Türkiye'nin terör örgütü PKK ile mücadelesi kararlılıkla sürerken Batı, terörizmle ilgili hem söylemlerinde hem de uygulamalarında çifte standardını sürdürüyor. ABD, PKK'nın Suriye kolu YPG'ye her türlü imkanı sağlarken, Avrupa ise terör örgütünün faaliyetlerini rahatlıkla yürüttüğü bir üs konumunda. Bunun bir örneği de dün İsviçre'den geldi. Suriye'de terör örgütü YPG kontrolünde bulunan sözde Rojava Özerk Yönetimi İsviçre'nin Cenevre kentinde temsilcilik açtı. Temsilciliğin açılışı dolayısıyla yayımlanan açıklamada "Avrupa ülkeleri ile ilişkilerimizi daha da iyileştirmek amacıyla Özerk Yönetim İsviçre'de törenle temsilcilik açtı. İsviçre'nin Suriye sorununun çözümünde önemli bir rolü olacağına inanıyoruz" denildi. Toplantıda konuşan sözde Özerk Yönetim Eşbaşkan Yardımcısı Bedran Çiya Kurd, temsilciliğin İsviçre ile aralarındaki ilişkilerin gelişmesinde önemli katkı sunacağına inandıklarını söyledi, askeri alandaki başarılarını siyasi alana taşımak istediklerini iddia etti.

 

ANKARA'DAN PROTESTO

 

İsviçre'nin Ankara Maslahatgüzarı, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı, protesto edilerek izahat istendi. Açıklamada şunlar kaydedildi: "Bu konuda İsviçre makamları nezdinde evvelce de girişimler yapılmış olduğu hatırlatılarak bu kanlı terör örgütünün ve iltisaklı gruplarının dernek ya da sivil toplum örgütü gibi isimler altında propaganda ve meşruiyet kazanma girişimlerine hiçbir şekilde izin verilmemesi gerektiği vurgulanmıştır. Kendilerini hedef almıyor diye terör örgütlerine kucak açanlara bu illetin bir gün kendilerini de vurabileceğini hatırlatıyoruz."

 

Cenevre Ofisi ile birlikte sözde Rojava Özerk Yönetimi'nin yurtdışında 7. temsilciliği açılmış oldu. Sözde yönetimin Almanya, Rusya, Çek Cumhuriyeti ve İsveç gibi ülkelerin başkentlerinde temsilcilikleri bulunuyor.

Yeni Yorum