19 Haziran Çarşamba 2024

150 yıllık hayal Filyos Limanı, 14 bin kişiye istihdam sağlayacak

150 yıllık hayal Filyos Limanı, 14 bin kişiye istihdam sağlayacak

Türkiye'nin yeni bereket kapısı Filyos Limanı 14 binden fazla kişiye istihdam imkanı sağlayacak. Sosyal medya hesabından videolu paylaşımda bulunan Bakan Karaismailoğlu, Karadeniz Bölgesi'nin en önemli lojistik üssünün hayırlı olmasını temenni etti.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanuni ve Fatih sondaj gemilerinin Karadeniz'deki durağı Filyos Limanı'nı "Türkiye'nin yeni bereket kapısı" olarak niteledi.

 

Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamit'in 150 yıl sonra gerçekleşen hayali Filyos Limanı'nın, Türkiye'nin "mavi vatan"daki hakimiyetini güçlendireceği ve ülke ticaretinin "kuzeye açılan geçidi" görevini üstleneceği öngörülüyor.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise Karadeniz'in -ve dolayısıyla Türkiye'nin- yeni lojistik üssünün hayırlı vesile olmasını dileyerek şu ifadeleri kullandı:

 

"Hizmete aldığımız Karadeniz'in yeni lojistik üssü, Batı Karadeniz Bölgemizin en önemli sosyo-ekonomik gelişim projesi Filyos Limanı, 14 binden fazla hemşehrimize iş imkanı sunacak.

Türkiye'nin yeni bereket kapısı milletimize hayırlı olsun."

Yeni Yorum