24 Temmuz Çarşamba 2024

Ekrem İmamoğlu’nun İGDAŞ yalanı ortaya çıktı! EPDK Başkanı: İGDAŞ'a ayrı bir uygulama olmuşsa pazartesi istifa ederim

Ekrem İmamoğlu’nun İGDAŞ yalanı ortaya çıktı! EPDK Başkanı: İGDAŞ'a ayrı bir uygulama olmuşsa pazartesi istifa ederim

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İGDAŞ iddialarına, 'Eğer İGDAŞ'a ayrı bir uygulama olmuşsa ben hemen pazartesi istifa ederim.' cevabını verdi.

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, TV100'de katıldığı programda, İstanbul'da doğalgaza yapılan yüzde 12'lik indirimin İBB bütçesinden alındığını ve sadece İGDAŞ'a yönelik bir tarife uygulandığını iddia etti.

 

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, canlı yayına bağlanıp Ekrem İmamoğlu ve Seyit Torun'un İGDAŞ ile ilgili iddialarına cevap verdi.

 

İddialar sonrası canlı yayına bağlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, "Biz şu ana kadar 72 ilimizin tarifesini yapmak. En son il olarak da İstanbul'un İGDAŞ'ın tarifesini yaptık. Bizim İGDAŞ'ın kendi bütçesini kısarak yapmış olduğumuz bir tarife söz konusu değildir. Bizim tarife metodolojimiz bütün iller için aynı. Ben yaptığım işlemden dolayı her zaman hesap vermeye açığım. Bizim kararlarımız hem Danıştay hem de Sayıştay denetimine tabii. Eğer İGDAŞ'a ayrı bir uygulama olmuşsa ben hemen pazartesi istifa ederim. İGDAŞ yetkililerine en son 2 kere randevu verdim, son 2 randevuya da arkadaşlar gelmedi. Ben arkadaşlara 'İGDAŞ'ın işletme giderleriyle ilgili herhangi bir kesintiye gitmeden istemiş oldukları işletme giderini verelim' dedik ve verdik. Ben Mustafa Yılmaz olarak her zaman almış olduğum kararların arkasındayım.' ifadelerini kulandı.

Yeni Yorum