22 Nisan Pazartesi 2024

Acun Ilıcalı’nın PİNÇ’lerinin deprem bölgesiyle ilgili sahtekarlıkları bitmiyor! İbrahim Büyükak’ın da yalanı ortaya çıktı

Acun Ilıcalı’nın PİNÇ’lerinin deprem bölgesiyle ilgili sahtekarlıkları bitmiyor! İbrahim Büyükak’ın da yalanı ortaya çıktı

Türkiye bir taraftan depremin getirdiği yıkımla bir taraftan da depremi fırsat bilerek şahsi reklamlarını yapmak için yalan rüzgarı başlatan sosyal medya soytarılarıyla uğraşıyor. Depremde ağır hasar alan Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yalnızca İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin bulunduğunu öne süren İbrahim Büyükak'a, bölgede çalışan gönüllülerden videolu cevap geldi.

 

Yüzyılın felaketini yaşayan Türkiye, 10 ilde büyük yıkıma yol açan depremlerin yaralarını sarmaya çalışırken, etkileşim ve şahsi reklam peşinde koşan sosyal medya ünlüleri de boş durmuyor.

 

Oyuncu İbrahim Büyükak, bir video kayda aldırdı ve BabalaTV aracılığı ile sosyal medyada yayılmasını sağladı.

 

‘SADECE İL JANDARMA KOMTANLIĞI VAR’ YALANI

 

Videoda “Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde 3 belde, 55 mezra ve 28 köy ile sadece İlçe Jandarma Komutanlığı ilgileniyor. Burası depremden büyük zarar gördü. Lütfen burayı da unutmayalım, yardımlarımızı esirgemeyelim.”diyen Büyükak’a cevap, bölgede yardım çalışmasını yürüten gönüllülerden geldi.

VİDEOLU CEVAP GELDİ

 

“İbrahim Büyükak’ın yalanını kanıtlarıyla birlikte ortaya koymak istiyoruz.” diyen bir gönüllü, tweet dizisiyle Gölbaşı’nda yapılanları gözler önüne serdi.

 

9 Şubat Perşembe günü Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine birkaç kilometre mesafede bulunan Karayolları’na ait şantiye alanına gittik. Buranın kıyafet, gıda ve su gibi temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu bir yardım merkezi haline getirildiğini gördük. Orada, depremin 2’nci günü Kahramanmaraş Yörük Selim Hastanesi’ne giderek iki gün boyunca hayatını kaybeden vatandaşların cansız bedenlerini taşıyan kardeşlerimle buluşarak çalışmaya başladık.

Yeni Yorum