25 Temmuz Perşembe 2024

AFAD deprem yardımı nasıl yapılır? AFAD deprem yardımı bağış kampanyası SMS, banka bilgileri

AFAD deprem yardımı nasıl yapılır? AFAD deprem yardımı bağış kampanyası SMS, banka bilgileri

AFAD yardımı Kahramanmaraş merkez olmak üzere, 10 ilde ciddi hasar ve can kaybına neden olan 7.4 büyüklüğündeki depremle birlikte araştırılmaya başlandı. AFAD ekipleri enkaz çalışmalarını sürdürürken, diğer illerdeki vatandaşlar, AFAD yarcımı ile bağış yapmak istiyorlar. Peki, AFAD yardımı nasıl, nereden yapılır? İşte AFAD deprem bağış hesapları ve SMS bilgileri...

 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından AFAD yardımı için vatandaşlar seferber oldu. Evlerinde deprem görüntülerini izleyen vatandaşlar, uzaktan da olsa AFAD deprem ekibi vesilesiyle depremzedelere destek olmak istiyorlar.

 

Peki, AFAD yardımı nasıl , nereden yapılır? AFAD Deprem Yardımı SMS, banka bilgileri…

 

AFAD DEPREM YARDIMI NASIL YAPILIR?

 

İşte, AFAD resmi internet adresinde yayımlanan AFAD deprem yardım kampanyası ile ilgili duyuru:

Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Adana, Kilis ve civar illerde sürdürülen iyileştirme ve hayatın normale döndürülmesi çalışmalarına destek vermek isteyen hayırsever vatandaşlarımızdan da Başkanlığımıza çok sayıda yardımda bulunma talebi gelmektedir.

 

Bahse konu talepleri karşılıksız bırakmamak adına, afetzede vatandaşlarımıza destek olmak isteyen bağış sahipleri için Başkanlığımızın deprem bağışı hesap numaralarını aşağıda paylaşma gereği duyduk.

 

AFAD SMS BAĞIŞI

 

Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlarımız, “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS gönderebilecek (01 Ocak 2023 tarihi itibariyle SMS bedeli: 20 TL’dir) ya da aşağıda yer alan hesap numaraları üzerinden bağış yapabilecektir.

 

AFAD IBAN NUMARALARI

 

İban bilgilerine https://www.afad.gov.tr/depremkampanyasi2 adresinden ulaşabilirsiniz.

Yeni Yorum