25 Şubat Pazar 2024

At ölümlerini protesto eden grubun İBB önündeki eylemi sürüyor: “İmamoğlu görüşmesinden hak değil rant çıkmıştır”

At ölümlerini protesto eden grubun İBB önündeki eylemi sürüyor: “İmamoğlu görüşmesinden hak değil rant çıkmıştır”

Eylemin 3. gününde basın açıklaması yapan grup, İmamoğlu'na tepkilerini sürdürdü.

 

İstanbul Adalar'da faytonlardaki bazı atların yakalandıkları ruam hastalığı nedeniyle itlaf edilmesini protesto eden bir grup hayvanseverin başlattığı eylem 3. gününde devam ediyor.

Belediye binasının karşısındaki parkta devam eden protestoda hayvanseverlerin kurduğu çadır sayısı 9'a çıktı. “Hayvanların kanı İBB'nin elinde" sloganı atan grup üyeleri “Sembolik Başkan, Sembolik Yaşam, yüzde 100 ölüm" pankartı açtı.

 

Grup adına yapılan basın açıklamasında faytonlar kaldırılana kadar eylemin devam edeceği belirtildi. Hayvanseverlerin dün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmeye de değinilen basın açıklamasında “İmamoğlu görüşmesinden hak değil rant çıkmıştır. Bu refahçı uygulamalar atlar için bir anlam ifade etmemektedir. Köleliğin iyisi, güzeli, süslüsü olmaz. Kölelik köleliktir. Atlar kölelikten kurtulana dek yaşam nöbetine devam edeceğimizi tüm kamuoyuna yeniden duyuruyoruz. Ekrem İmamoğlu'nun sembolik işkence önerisini hiç duyulmamış sayıyoruz. İstanbul'un, Adalar'ın, tarihin utancı atlı faytonların kaldırılması Ekrem İmamoğlu'nun iki dudağının arasındadır. Kendisi sahip olduğu bu kamu gücünü kullanıp atları zulümden kurtarana dek sembolik başkan, sembolik yaşam, yüzde 100 ölümle anılacaktır" denildi.

Yeni Yorum