15 Haziran Cumartesi 2024

Avukatı Duyurdu: Levent Göktaş Adına Açılan Hesaplar Sahte

Avukatı Duyurdu: Levent Göktaş Adına Açılan Hesaplar Sahte

Hablemitoğlu suikastı şüphelisi firari Levent Göktaş adına açılan Twitter hesabının sahte olduğu açıklandı.

 

Necip Hablemitoğlu suikastının firari şüphelisi emekli Albay Levent Göktaş'a ait olduğu öne sürülen Twitter hesabı ile ilgili Göktaş Ailesi avukatı Hüseyin Ersöz'den yalanlama geldi.

 

Kısa süre önce Göktaş adına açılan söz konusu hesap, bir takım belgeler açıklayacağını öne sürerek gündeme gelmişti.

 

Avukatından açıklama: Açılan hesaplar gerçek dışı

 

Avukat Hüseyin Ersöz tarafından yapılan açıklamada Göktaş adına açılan sosyal medya hesaplarının sahte olduğu, hesapların kapatılması için harekete geçildiği belirtildi.

 

Açıklama şu şekilde:

 

'Sosyal medya platformu Twitter'da Mustafa Levent GÖKTAŞ adıyla açılmış olan hesaplar gerçek dışı olup, yazılanların hiçbirisi Müvekkilimizi ve Ailesini bağlamamaktadır. 

 

Bu sosyal medya hesaplarının kapatılması ile ilgili olarak, ilk açıldıkları tarihte, yani 23 Temmuz 2022 günü saat 22:00'de Avukatları olarak Twitter'a gerekli bildirimler yapılmış; sonraki birkaç saat içinde Twitter tarafından kimlik doğrulama amacıyla istenen evrak da ilgili kuruluşa iletilmiştir. Elimizde olmayacak şekilde, bu sürecin uzamasından kaynaklı olarak spekülasyonların artması, bu açıklamayı yapmamızı zorunlu kılmıştır. 

 

Bu sosyal medya hesaplarında, gerçek dışı şekilde, gündem oluşturmak için yayınlanan videolar ve kurgulanan diyalogların da Müvekkilimizin üslubu ve kişilik özellikleri ile taban tabana zıt olduğunu ifade etmek isteriz. 

 

Müvekkilimiz hakkındaki adli süreç ise devam etmektedir. Kendisi halckmda yapılan adli işlemlerden basında yer alan yayınlardan haberdar olmuş bulunmaktayız. Kısıtlama Kararı bulunan soruşturma dosyasına ilişkin bilgimiz basında yer alan bu bilgilerle sınırlıdır. Kamuoyuna yansıyan bilgi kirliliğine, benzer dezenformasyon yöntemlerine sıklıkla başvurulduğu için itibar etmiyoruz. 

 

Bu süreçte, Müvekkilimizle iletişim kurmak mümkün olmamış; sürece dair bir açıklama yapmak ise hem soruşturmaya müdahale olarak algılanabileceği hem de spekülasyon yaratmamak için tercih edilmemiştir. Bu konuda herkesin gerekli duyarlılığı göstermesi gerektiğini de belirtmek isteriz. 

 

Ailesinin takdiri ile bu süreçte Müvekkilimiz Mustafa Levent GÖKTAŞ'ı ve kızlarını bizlerin temsil ettiğimizi; Ailesi ve Avukatları tarafından yapılanlar dışında açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.'

👇

Yeni Yorum