14 Temmuz Pazar 2024

Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç'teki rezil gösteriyle ilgili verilen karara tepki: Bu provokasyon ırkçı bir saldırıdır kimse bizi kandırmasın

Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç'teki rezil gösteriyle ilgili verilen karara tepki: Bu provokasyon ırkçı bir saldırıdır kimse bizi kandırmasın

Dışişleri Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile ortak basın toplantısı düzenliyor. Bakan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "Gerek Türkiye gerek İran olarak Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini güçlü şekilde destekliyoruz" dedi. İsveç'teki skandal gösteri hakkında suç teşkil etmediği gerekçesiyle soruşturma başlatılmamasına sert tepki gösteren Çavuşoğlu, "Savcının kararı son derece absürttür. Bu provokasyon ırkçı bir saldırıdır. Nefret suçu içeriyor. Kimse bizi kandırmaya çalışmasın. Bu evrensel değerlere de karşıdır. Kelime oyunlarıyla bizi kandırmaya çalışıyorlarsa aldanırlar" ifadelerini kullandı.

 

Dışişleri Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "Gerek Türkiye gerek İran olarak Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini güçlü şekilde destekliyoruz" dedi.

 

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başlıkları:

 

İSVEÇ'TE SKANDAL GÖSTERİ

 

(İsveç'teki skandal PKK eyleminin suç teşkil etmediği kararı) Son derece absürttür. İsveç'in mücadele sözü var. Bu provokasyon ırkçı bir saldırıdır. Nefret suçu içeriyor. Peki nefret suçu İsveç'te serbest mi değil mi bunu söylesinler. Kimse bizi kandırmaya çalışmasın. Bu evrensel değerlere de karşıdır. Kelime oyunlarıyla bizi kandırmaya çalışıyorlarsa aldanırlar.

 

Yeni Yorum