28 Mayıs Pazar 2023

Bakan Soylu, Meral Akşener'e yüklendi.. 'Önce güvenlik güçlerinin incelemelerini beklersiniz ve sonra yorum yaparsınız'

Bakan Soylu, Meral Akşener'e yüklendi.. 'Önce güvenlik güçlerinin incelemelerini beklersiniz ve sonra yorum yaparsınız'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti binasına isabet eden kurşunlarla ilgili yaptığı açıklamada İYİ Parti binasına isabet eden kurşunların inşaatta görevli bir bekçi tarafından sıkıldığını belirtti ve Akşener'in konunun açıklığa kavuşmadan önce yaptığı açıklamaları eleştirdi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti binasına isabet eden kurşunlarla ilgili açıklama yaptı. Soylu, İYİ Parti binasına isabet eden kurşunların inşaatta görevli bir bekçi tarafından sıkıldığını açıklayarak, Akşener'in konunun açıklığa kavuşmadan önce yaptığı açıklamaları eleştirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, inşaatta güvenlikten sorumlu bir kişinin bir şarjörü boşalttığını ve o kurşunların İYİ Parti İl Başkanlığına isabet ettiğini, ve parti binasındaki iki güvenliğin olayı duymadığını dile getirdi.

 

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

 

Önce güvenlik güçlerinin incelemelerini beklersiniz sonra yorum yaparsınız.

 

Türk güçlerine itimat etmek lazım, dönüp buradan bir siyasal malzeme çıkarmak, bununla ilgili bir malzeme ortaya koymak en azından devletin kapısından geçmiş birisiyle örtüşmemeli.

 

Bunlar siyasal istismarda kullanılmamalı çünkü olayın neyden kaynaklandığını bilmiyorsunuz. İlgili güvenlik birimleriyle bunlar öğrenilir. Durduk yere, Cumhurbaşkanını hedef alıyorsunuz, hakaret ediyorsunuz ve olay bambaşka bir şey çıktı. En hafif tabiriyle bu, hafifliktir. Savcılığa sevk edilecek zanlı, olayın şekli şemalı belli ona göre de bir değerlendirme olacak.

Yeni Yorum