26 Eylül Pazartesi 2022

Başsavcılık harekete geçti! Kadıköy'deki "küfürlü tezahürat"a ilişkin soruşturma başlatıldı

Başsavcılık harekete geçti! Kadıköy'deki "küfürlü tezahürat"a ilişkin soruşturma başlatıldı

Dün akşam Fenerbahçe-Ümraniyespor maçı öncesinde bir grup taraftar Kadıköy'de toplanarak Cumhurbaşkanj Erdoğan'a yönelik skandal ifadelerde bulundu. O görüntülere sosyal medyada tepki çığ gibi büyüdü. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, maç öncesinde bir grup taraftarın alkol alıp 'küfürlü tezahürat'ta bulunması üzerine soruşturma başlattı.

Ülker Stadı'nda dün akşam oynanan maç öncesinde bazı taraftarlar Kadıköy'de bir araya geldi.

 

Sosyal medyada yer alan görüntülerde, alkol alan bir grup taraftarın Başkan Erdoğan'a yönelik hakaret ve küfür içeren tezahüratta bulundukları görüldü.

BAŞSAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

 

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Olayla ilgili resen (kendiliğinden) soruşturma başlatan Başsavcılık, görüntülerdeki şüphelilerin tespit edilmesi için emniyete talimat verdi.

"BU DÜŞÜKLÜĞÜN SEBEBİ CHP YÖNETİMİDİR"

 

Yaşanan skandalın ardından AK Parti'den söz konusu görüntülere tepki geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yaşanan olayın terbiyesizlik olduğunu vurguladı. Hamza Dağ, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 

"CHP'li bir grubun, dün akşam oynanan bir maç öncesinde alkol alarak Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmeleri en basit ifade ile terbiyesizliktir. Bu terbiyesizliğin ve düşüklüğün sebebi, siyaseti bir yalan ve hakaret çukuruna çeviren CHP üst yönetimidir."

Yeni Yorum