28 Eylül Çarşamba 2022

Boğaziçi Üniversitesi'nde yeni provokasyon girişimi!

Boğaziçi Üniversitesi'nde yeni provokasyon girişimi!

Boğaziçi Üniversitesi'nde provokasyon girişimi yeniden başladı. Aralarında LGBT üyelerinin de bulunduğu eylemci öğrenciler, Güney Kampüs'te bulunan tarihi binalardan birisinin kapısını kırarak bina içine girdi, çadırlar kurup uygunsuz davranışlarda bulundu.

 

Boğaziçi Üniversitesi yönetimi; güvenlik ve sağlık risklerini gözetilerek sabah erken saatlerde rektörlük kampüs girişlerine pazartesi sabah saat 07.00'ye kadar giriş kısıtlaması kararı aldı.

 

30 ÇADIR KURUP ALKOLE BAŞLADILAR

 

Dün akşam eylemci öğrencilerin Güney Kampüs Meydanı'nda 30 kadar çadır kurduğu, izinsiz konser organize ettiği ve gizlice kampüse soktukları alkolleri tüketmeye başladığı öğrenildi.

 

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ UYARDI

 

Boğaziçi Üniversitesi yönetiminin eylemci öğrencileri uyardığı öğrenildi. Öğrencilerin dağılmaları, yaptıklarının yasal ve uygun olmadığı, kamusal alanı toplu halde izinsiz ve uygunsuz şekilde kullandıkları ifade edildi.

 

ÇADIRLAR TOPLANMADI, TARİHİ BİNANIN KAPISI KIRILDI

 

80-100 kadar eylemci öğrenci Güney Kampüs Meydanı'na kurmuş oldukları çadırlarını toplamayarak kalmakta ısrar ettiler. Eylemci öğrenciler, yine gece saatlerinde Güney Kampüs'te bulunan tarihi binalardan birisinin iki farklı kapısına zarar verdiği ve kapıyı kırarak bina içine girdikleri tespit edildi.

Yeni Yorum