23 Şubat Cuma 2024

Büyük operasyonda yeni gelişme! Tek seferde ele geçirilen en yüksek metamfetamin…

Büyük operasyonda yeni gelişme! Tek seferde ele geçirilen en yüksek metamfetamin…

İstanbul'da İranlı uyuşturucu şebekesine yönelik üç operasyonda 1 ton 317 kilogram metamfetamin ele geçirilmişti. Operasyona ilişkin 5 şüpheli daha tutuklandı, toplam tutuklu sayısı 12'ye yükseldi.

 

İstanbul’da tarihin en büyük metamfetamin operasyonunda tutuklanan kişi sayısı 12’ye yükseldi.

 

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca uyuşturucu kaçakçılığına yönelik soruşturma kapsamında harekete geçen İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, elebaşılığını R.K’nin yaptığı İranlı şebekenin, yasa dışı yollardan yurda soktuğu kimyasal maddelerle yüklü miktarda metamfetamin üreterek piyasaya süreceğini tespit etti.

 

12 İRANLI ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

 

Soruşturma kapsamında 3 farklı tarihte Beykoz, Bahçelievler, Bayrampaşa, Esenyurt, Büyükçekmece ve Güngören’de düzenlenen operasyonlarda 12 İranlı şüpheli gözaltına alındı.

 

Beykoz’daki “uyuşturucu çoğaltım merkezi” olarak kullanıldığı belirtilen villa ile diğer adresler ve araçlarda yapılan aramalarda 1 ton 317 kilogram metamfetamin, 123 kilo 900 gram kimyasal madde ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 517 bin 430 lira, 19 bin 398 dolar ve 2 bin 350 avro ele geçirildi.

 

Şebeke elebaşı R.K. ve “doktor” olarak tabir edilen 2 uyuşturucu üreticisinin de aralarında bulunduğu 5 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

 

Daha önce tutuklanan 7 zanlıyla toplam tutuklu sayısı 12’ye yükseldi.

Yeni Yorum