23 Eylül Cumartesi 2023

Cem Seymen yangınlarla mücadeleyi görmezden geldi: İspanya'dan gelen uçaklar için umutluyum

Cem Seymen yangınlarla mücadeleyi görmezden geldi: İspanya'dan gelen uçaklar için umutluyum

Türkiye'de bir haftadır devam eden orman yangınlarının söndürülmesi için gece gündüz demeden gösterilen çabayı ve 163 orman yangınından 152’sinin kontrol altına alınmasını görmezden gelen Cem Seymen, İspanya'dan yardıma gelen uçaklar için "Umutluyum" açıklamasında bulundu. Seymen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "İspanyol ekip harıl harıl çalışıyor, minnettarız" dedi.

 

Yeni Şafak’ın haberine göre; Türkiye bir haftadır yurdun farklı noktalarında çıkan yangınlarla mücadele ediyor. Ekipler, gecesini gündüzüne katarak yangınların kontrol alınması için çalışmalarını sürdürüyor.

 

"GÜNLERDİR İLK KEZ UMUTLUYUM"

 

Alevlerin söndürülmesi için gösterilen tüm bu çabaları görmezden gelen gazeteci Cem Seymen, İspanya'dan yardım için gönderilen uçaklar için "Günlerdir ilk kez umutluyum" paylaşımında bulundu.

BİR HAFTADA 152 YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

 

Seymen, 163 orman yangınından 152’sinin özverili çalışmayla kontrol altına alınması başarısına rağmen "Günlerdir ilk kez umutluyum. Binlerce canımızın cayır cayır yanışını uzaktan çaresizce kaç gündür seyrettik. Uluslararası yardım çağrımıza cevap veren İspanyol ekip harıl harıl çalışıyor öğlenden beri. Önce strateji belirlediler ardından sortilere başladılar. Minnettarız" ifadelerini kullandı.

 

TEPKİLER SONRASI TEŞEKKÜR ETTİ

 

Bu sözlerinden kısa bir süre sonra bit tweet daha atan Seymen, "Günlerdir canla başla yangın bölgesinde uykusuz çalışan bütün emekçilerin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Vatanımızı alevlerin içinden kurtarmak için ter döktüler. Şimdi onlara İspanyol yangın uçakları da destek verecek. Hepinize şükran borçluyuz. Gurur abidesisiniz" dedi.

Yeni Yorum