25 Nisan Perşembe 2024

CHP'li İbrahim Kaboğlu'ndan 'HDP ile Anayasa' itirafı!

CHP'li İbrahim Kaboğlu'ndan 'HDP ile Anayasa' itirafı!

İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ, parti yöneticilerinin herkesten saklayarak, CHP, HDP ve Saadet Partisi'yle birlikte bir anayasa taslağı üzerinde çalıştığını duyurmuştu.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener iddiayı yalanlarken, İyi Parti'den istifa eden Gazeteci Adem Taşkaya, dört partiden temsilcilerin olduğu bir çalışma grubundan söz etmiş, yeri geldiğinde görüntüleri bile paylaşabileceğini iddia etmişti. Taşkaya, Twitter hesabından CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu'nun Anayasa çalışmalarını itiraf ettiği konuşmasını yayınladı. 

 

Anayasa toplantıları için oluşturulan komisyonun başında bulunan Anayasa hukukçusu ve akademisyen, CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, 'Bizlerin yürüttüğü kamuoyunun bilgisinden ve gözetiminden uzak Anayasa çalışmaları esasen bu partiyi de kapsama alacak biçimde yürütüldü ki bunlar zannediyorum önümüzdeki haftalarda kamuoyu ile paylaşılacak bu metinler. Bu bakımdan önemlidir. Şimdi dolayısıyla HDP'nin de olması bence çok önemliydi gerekliydi' dedi.

 

Kaynak: Aydınlık

Yeni Yorum