13 Temmuz Cumartesi 2024

CHP'nin heykel aşkı sınır tanımıyor: Datça Belediyesi denizin içine 10 tonluk heykel yerleştirdi

CHP'nin heykel aşkı sınır tanımıyor: Datça Belediyesi denizin içine 10 tonluk heykel yerleştirdi

CHP’li belediyeler heykel hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. Son olarak Datça Belediyesi’nden ikinci heykel vakası yaşandı. Sanayi heykeliyle alay konusu olan belediye, bu kez de denizin ortasına 10 tonluk balık heykeli yerleştirdi.

 

Heykel için harcanan bütçelerde oldukça bonkör davranan CHP'li belediyeler hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Heykel hizmetinin son adresi ise Datça oldu. CHP'li Datça Belediyesi daha önce demir yığınından sanayi heykeliyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

 

DENİZİN ORTASINA 10 TONLUK HEYKEL

 

Datça Belediyesi bu kez heykelcilikte yeni bir çığır açarak Datça merkezdeki Kumluk Plajı'na, denizin ortasına 10 tonluk heykel yerleştirdi.

 

Heykeltıraş Halil İbrahim Sever'e yaptırılan nesli tükenme tehlikesinde olan Orfoz balığı heykeli alay konusu oldu.

'FARKINDALIK YARATACAĞINA İNANIYORUM'

 

Demir yığınından Sanayi Heykeli'ne "Bu bir düşüncenin ürünüdür. Bu bir eserdir" diye niteleyen Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Orfoz balığı heykelinin farkındalık yaratacağını belirtti.

 

Gürsel Uçar, "Orfoz, geçmişten günümüze bir miras ise bize düşen görevde gelecek nesillere emanet edebilmek adına bu balığın varlığını korumaktır. Orfoz, dünden bugüne en kıymetli balık türlerinden biridir. Denizlerimizde yok olmaması için yaşatılması ve korunması adına bu heykelin farkındalık yaratacağına inanıyorum" dedi.

Yeni Yorum