24 Temmuz Çarşamba 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı'na katılmak isteyene kapımız açık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı'na katılmak isteyene kapımız açık

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ülkenin ve milletin istikbali uğrunda verdiğimiz mücadeleye katılmak isteyen herkese, ortaklarımızın da rızası şartıyla Cumhur İttifakı'nın kapısı açıktır" ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündemin sıcak başlıklarını değerlendirdi. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

 

Milletimizin takdiri ile 14 Mayıs seçimlerinde, AK Parti’den milletvekili seçilen siz kardeşlerimi bir kez daha tebrik ediyorum. Cumhur İttifakı’nın sergilediği sağlam ve tarihi duruş, tarihe altın harflerle nakşolunmuştur. Bu vesileyle, Cumhur İttifakı’ndaki tüm ortaklarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnşallah, Türkiye Yüzyılı Destanını, Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacak, gelecek nesillere armağan edeceğiz.

 

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN KAPISI AÇIK"

 

Kuruluşumuzdan bugüne girdiğimiz her seçimde olduğu gibi 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde de oylarıyla, dularıyla yanımızda olan milletimizin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. Ülkenin ve milletin istikbali uğrunda verdiğimiz mücadeleye katılmak isteyen herkese, ortaklarımızın da rızası şartıyla Cumhur İttifakı'nın kapısı açıktır.

 

YEREL SEÇİM MESAJI

 

Kendilerinden başka kimseye tahammülü olmayan faşist zihniyet, bu son hezeyanının bedelini Mayıs seçiminde olduğu gibi 2024 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde de ödeyecektir. Anadolu insanının ferasetinden nasibini almamış olanlar, suçu kendinde aramak yerine hala millete yüklemeye kalkıyor. Meclis çatısı altında niçin yer bulamadıklarını sorgulamak yerine, Gazi Meclisimize hürmetsizlik ediyorlar.

 

''GERÇEK BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRANA KADAR DURMAK YOK"

 

Mevcut belediyelerimizi daha güçlü bir şekilde elde tutarken, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere milletimizi gerçek belediyecilikle tanıştırana kadar bize durmak yok. Sizlerin Mayıs seçimlerinin ardından yaz döneminde de dolaştığınızı, hem teşkilatımızla hem vatandaşımızla kucaklaştığınızı biliyorum. Derdine derman olmak için gönlüne girdiğimiz her vatandaşımız bizim için bir kazançtır. Bu süreçte bakanlarımız da 81 vilayetimize adeta çıkartma yaptılar. Verimini hep birlikte gördüğümüz şehir buluşmalarımızı, devam ettireceğiz. Seferberlik ruhuyla koşturarak 783 bin kilometre karelik vatan toprağının hiçbir köşesinde ayak basılmadık yer bırakmayacağız. AK Parti'nin gücü milletimizle olan gönül bağımızın gücü kadardır. Bu bağı ne kadar kuvvetli tutarak sandıkta o kadar yenilmez oluruz. Genel merkezimizle, kadın ve gençlik kollarımızla, belediyelerimizle bu gerçeği bir an bile aklımızdan çıkarmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

 

"ALLAH KİMSEYİ BÖYLE BİR DURUMA DÜŞÜRMESİN"

 

Meclis çatısı altında niçin yer bulamadıklarını sorgulamak yerine milli iradenin temsilcisi olan gazi meclisimize hürmetsizlik ediyorlar. Tercihini ülkesinin ve kendinin geleceği için en doğrusundan yana yapma iradesini gösteren milletin asil evlatlarını aşağılayarak tahkir ve tahrik ederek iktidara geleceğini sananlar bir kez daha hüsrana uğramıştır. Kimse hiçbir partiye ve adaya tıpış tıpış oy vermek mecburiyetinde olmadığını göstermiştir. Millete saygısı olmayan, kendisi de saygıyı hak etmez. Seçimden sonra olup bitenleri, verilen koltuk kavgalarını hep birlikte görüyoruz. Allah kimseyi böyle bir duruma düşürmesin diyoruz. 

Yeni Yorum