23 Şubat Cuma 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan evlat nöbetindeki ailelere seslendi: Sizlere ne kadar teşekkür etsem az

Cumhurbaşkanı Erdoğan evlat nöbetindeki ailelere seslendi: Sizlere ne kadar teşekkür etsem az

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'daki HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelere seslendi. Evlat nöbetinde katılan ailelere teşekkür eden Erdoğan, Terör örgütü artık evlatlarımıza kolayca kanca atamıyor. Örgütün güdümündeki parti de bu alçak plana pervasızca aracılık yapamıyor. Şahsım, ülkem ve milletim adına sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eyleminin 1000. gününde, canlı bağlantıyla Diyarbakır'daki ailelere hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

 

Diyarbakır'daki yüreği yanık anaların her birine şahsım, eşim, milletim adına teşekkür ediyorum.

 

Evlatlarını veya yakınlarını terör örgütünden kurtaran anneleri tebrik ediyorum. Hala bu mücadeleyi yürüten annelerimizin de bir an önce evlatlarına ve yakınlarına kavuşmalarını diliyorum.

 

Sizler terör örgütüne ve onun güdümündeki partiye Diyarbakır'dan çok önemli bir mesaj verdiniz.

 

Bu ülkenin cesur anneleri olarak onlara boyun eğmeyeceğinizi gösterdiniz.

 

Evlatlarınıza ve yakınlarınıza kavuşmak için verdiğiniz eşsiz mücadeleyi en başından beri takdirle takip ediyoruz.

 

Mücadelenizin her aşamasında İçişleri Bakanımızla ve diğer arkadaşlarımızla birlikte yanınızda yer aldık.

 

Bundan tam 1000 gün önce Hatice Akar kardeşimizle başlayan mücadeleniz, eşine ender rastlanır bir evlat sevgisi ve azim destanı olarak tarihe altın harflerle yazıldı.

 

Terör örgütü artık evlatlarımıza kolayca kanca atamıyor.

 

Örgütün güdümündeki parti de bu alçak plana pervasızca aracılık yapamıyor. Şahsım, ülkem ve milletim adına sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.

 

BAKAN SOYLU: BU TARİHİ BİR BAŞKALDIRI

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da 1000 gündür umutla bekleyen aileleri ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Bakan Soylu, "Annelerin bu başkaldırılarının tarihi bir süreç olduğunu bir kez daha huzurunuzda eğilerek ifade etmek istiyorum" dedi.

Yeni Yorum