25 Şubat Pazar 2024

Cumhuriyet'in kirli algı operasyonuna en güzel yanıt Erem Şentürk’ten

Cumhuriyet'in kirli algı operasyonuna en güzel yanıt Erem Şentürk’ten

Cumhuriyet gazetesinin korona virüsü üzerinden İstanbul Havalimanı'nı karalama kampanyasına en güzel cevabı Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk verdi.

 

Çin'in Vuhan kentinde yayılan koronavirüsü için tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bütün havalimanlarında önlem alınıyor. Ancak Cumhuriyet Gazetesi, İstanbul Havalimanı'na olan karşıtlığını bu kez de virüs algısıyla gündeme getirdi.

 

Salgının Türkiye ile özdeşleşmesi için İstanbul Havalimanı ve Türk bayraklı fotoğraf kullanan Cumhuriyet Gazetesi'ne sosyal medyadan binlerce tepki yağdı.

 

''SALGINLA TÜRKİYE'NİN ADI ÖZDEŞLEŞSİN DİYE...''

 

Bu olay üzerine Twitter hesaplarından binlerce mesaj atan vatandaşlar, ''Türkiye'nin adı salgınla özdeşleşsin diye bu görseli dijital hafızaya atıyorlar'' yorumlarında bulundular.

 

EN GÜZEL YANIT ŞENTÜRK'TEN GELDİ

 

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk de Cumhuriyet'in bu algısına gönderme yaptığı paylaşımında, Cumhuriyet gazetesi binasının fotoğrafını kullanarak "Yetkililer, Çin'de Wuhan korona virüsünden ölenlerin 26 kişiye yükseldiğini açıkladı. Bazı binalar karantinaya alındı." ifadelerini kullandı.

Şentürk'ün İngilizce yaptığı paylaşım çok sayıda beğeni aldı.

 

Yeni Yorum