24 Nisan Çarşamba 2024

Dosya terörle mücadelede...

Dosya terörle mücadelede...

CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nin yenilediği çocuk parkının PKK ve YPG terör örgütlerinin simgeleriyle donatılmasına ilişkin harekete geçildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçu kapsamında re’sen soruşturma başlattı.

 

CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nin bakım ve onarım yaptığı çocuk parkında terör örgütü PKK ve YPG'nin sembollerini andıran görseller kullanması tepkiye neden oldu.

 

Küçükçekmece Belediyesi'nin sözde yenilediği çocuk parkındaki PKK sembollerinin fotoğrafları çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı ve büyük tepki çekti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da Küçükçekmece İstasyon Mahallesi Atatürk Parkı'nda yapılan yenileme çalışmasıyla ilgili 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan re'sen soruşturma başlattı..

 

 TERÖR BAĞLANTILARI İNCELENİYOR

 

Sabah'tan Mustafa Sait Özkan'ın haberine göre: Savcılık, Küçükçekmece'deki parkın tasarım projesini sunan ve onaylayan kişilerin açık kimliklerinin tespit edilmesi için İstanbul TEM Şube'ye talimat verdi. Parkın yapımında yer alan isimlerin terör bağlantılarının araştırıldığı öğrenildi. Güvenlik güçleri, parkta incelemelerde bulundu. Parkın fotoğrafları oluşturulan soruşturma dosyasına eklendi.

 

PKK SİMGESİNİ ANDIRIYOR

 

Parkta yer alan çember içerisindeki yıldız boyaması terör örgütü PKK ve marjinal sol örgütlerinin simgesini andırdığı tespit edildi. Edinilen bilgilere göre Küçükçekmece Belediyesi sosyal medya hesabından 3 gün önce parkın yenileneceğine dair bir de paylaşımda bulundu. Paylaşımda vatandaşlar yenileme çalışması yapılan parka davet edildi.

 

Kaynak: superhaber.tv

Yeni Yorum