21 Mayıs Salı 2024

Ekrem İmamoğlu'nun 'araç ihalesi' yalanı!

Ekrem İmamoğlu'nun 'araç ihalesi' yalanı!

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube kanalına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı'daki 'israf şovu' sonrası yaptığı araç ihaleleri ile ilgili soruya yanıt vermişti. Çıkılan ihalelerin 1 yıllık olduğunu ifade eden İmamoğlu, bu konuda "algı operasyonu" olduğunu söylemişti. Ancak, asıl algı operasyonunu İmamoğlu'nun bizzat kendisinin yaptığı ortaya çıktı! Yeni araç ihalesinin 1 yıllık değil, 3 yıllık olduğunu ortaya koyan belgelere ulaşıldı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cüneyt Özdemir'in YouTube programında Yenikapı'da yaptığı şov sonrası verilen araç ihaleleriyle ilgili merak edilen soruları cevaplandırmıştı.

 

İmamoğlu, verdiği yanıtta "Biz araçsız belediyede hizmet yapacak halimiz yok. Elbette ihaleye çıkıyoruz. Ancak yaptığımız ihalenin kaç adet olduğu, hangi hizmetlere tabi olduğu konusu önemli. Tabi bir yönüyle sosyal medyada inanılmaz kirli bir dünya yaşatılıyor. Ne yazık ki bu kirli propaganda bazen ne yazık ki kamu görevi yapan insanlar tarafından da kullanılıyor." demişti.

 

"İHALELERİ YILLIK OLARAK YAPIYORUZ"

 

Sözlerinin devamında ihalelerin "yıllık" olarak yapıldığını üstüne basa basa vurgulayan İmamoğlu, şunları söylemişti:

 

"Geçen yıl yaklaşık olarak İBB'de 2 bin civarında daha az araçla ihalelerimizi yapıyoruz. Bizim araç ihalelerimiz yıllık. Yıllık araç ihalesiyle yürüyoruz. Çok uzun yıllara sahip yapma konusunda bazı katılımlarla ilgili tereddütler yaşanıyor. Ne yazık ki Türkiye'deki ticaretin, ekonominin getirdiği pozisyonda katılımcı firmaların sayısı düştü. Biz de daha fazla katılım sağlayabilmek adına yıllık olarak yürütüyoruz"

 

3 YILLIK İHALEYE HAZIRLANIYOR

 

Ancak, İmamoğlu'nun "ülke şartlarından dolayı" yıllık yapıldığını söylediği araç ihaleleriyle ilgili halka doğru bilgi vermediği ortaya çıktı.

İBB'nin 15 Ekim'de yapacağı araç ihalesinin şartnamesinde 36 aylık süre bulunduğu görüldü.

 

ADRESE TESLİM İHALE

 

Öte yandan, şartnamedeki dikkat çeken diğer bir detay ise ihaleye katılacak firmalara sunulan şartlar oldu. Bu şartların Platform Turizm'i işaret ettiği de gözden kaçmadı!

Kaynak: superhaber.tv

Yeni Yorum