23 Şubat Cuma 2024

Esenyurt'ta küçük çocuğa taciz iddialarıyla ilgili valilik ve kaymakamlıktan açıklama geldi

Esenyurt'ta küçük çocuğa taciz iddialarıyla ilgili valilik ve kaymakamlıktan açıklama geldi

İstanbul'un Esenyurt ilçesi karıştı. Yabancı uyruklu bir şahsın camide namaz kılan 11 yaşındaki çocuğu taciz ettiği iddia edildi. Kamera kayıtlarını izleyen vatandaşlar, şahsı linç etme girişiminde bulunurken, bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Ekiplerin şüpheliyi kelepçeleyip camide beklettiği, öfkeli kalabalığı sakinleştirip şahsı dışarı çıkarmaya çalıştığı belirtiliyor. O anların görüntüsü sosyal medyada paylaşıldı. Konuyla ilgili İstanbul Valiliği'nden açıklama yapıldı.

 

İstanbul'un Esenyurt ilçesi gece yarısı karıştı. Yabancı uyruklu bir şahsın Bulut Camii'de namaz kılan 11 yaşındaki çocuğu taciz ettiği, kamera kayıtlarını izleyen vatandaşların şahsı linç etme girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Bölgeye çok sayıda polis sevk edilirken, emniyet güçlerinin şüpheliyi linçten kurtararak, kelepçeleyip camide beklettiği, öfkeli kalabalığı sakinleştirip şahsı dışarı çıkarmaya çalıştığı belirtiliyor.

 

O anların görüntüsü vatandaşlar tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Esenyurt'ta camii önünde toplanan kalabalığın arasındaki tehlikeli provokasyon girişimi de dikkat çekti.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

 

Konuyla ilgili İstanbul Valiliği'nden açıklama yapıldı.

 

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Bugün Esenyurt ilçemiz Süleymaniye Mahallesi'nde çocuğa yönelik tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli şahıs, kısa sürede güvenlik güçlerimizce yakalanmıştır. İnsanlık suçu olarak gördüğümüz bu eylemleri nefretle ve esefle kınıyoruz, lanetliyoruz. Konuyla ilgili adli tahkikat başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Yeni Yorum