24 Şubat Cumartesi 2024

Fenomenler ve oyuncular SMA’lı Yunus Emre bebek için bağış topladı

Fenomenler ve oyuncular SMA’lı Yunus Emre bebek için bağış topladı

SMA Tip 1 hastası Yunus Emre bebek için Fenomen Nilay Toprak, Suvivor Yarışmacısı Yunus Emre Özden, Oyuncu Mikail Kır ve Organizatör Mihraç Anıl Öztürk’ün katıldığı canlı yayında büyük miktarda yardım toplandı.

İstanbul Sultanbeyli’de yaşayan Yunus Emre bebek hayatta kalmak için mücadele veriyor. Yaşama tutunmaya çalışan Emre bebek SMA tip 1 ölümcül kas hastalığı ile mücadele ediyor. Halk arasında gevşek bebek sendromu olarak da bilinen SMA hastalarının vücudundaki eksik SMN1 geninin protein üretememesinden kaynaklı ortaya çıkıyor. Kasları beslenemediği için hastalar her gün zayıflıyor. En fazla 2 yıl yaşayabilen hastaların yaşamak için tek umudu ZOLGENSMA gen terapi tedavisi.

 

Fakat maliyeti 2.3 milyon dolar.

 

AİLESİ SOSYAL MEDYADA YARDIM TOPLUYOR

 

Valilik onaylı yardım kampanyası düzenleyen Yunus Emre’nin ailesi her akşam Instagram üzerinden ünlü isimlerin de katılımıyla canlı yayın düzenliyor ve yardım topluyor.

 

50 TL karşılığında Yunus satılan canlı yayında şu ana kadar toplanabilen para ise toplam tedavi masrafının yarısını aştı.

 

Oyuncu ve fenomenlerden destek

 

Fenomen Nilay Toprak, Suvivor Yarışmacısı Yunus Emre Özden, Oyuncu Mikail Kır ve Organizatör Mihraç Anıl Öztürk de geçtiğimiz akşam Yunus Emre Bebek için canlı yayına katıldılar. Oyuncu ve fenomenlerin katıldığı canlı yayında 150’den fazla Yunus satıldı ve bağış toplandı.

Yeni Yorum