25 Temmuz Perşembe 2024

Gaziler ve şehit ailelerinden terör örgütü PKK'nın kirli eylemine tepki

Gaziler ve şehit ailelerinden terör örgütü PKK'nın kirli eylemine tepki

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı üyeleri, terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin İsveç'in başkenti Stockholm'deki provokasyonlarına tepki gösterdi.

 

İsveç'in Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan vakıf üyeleri adına basın açıklaması yapan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, "PKK/PYD destekçisi hainler Türkiye Cumhurbaşkanına yönelik alçakça bir eylemin içerisine girmiş ve maalesef daha düne kadar kapımızda el pençe divan duran İsveçli yetkililer ise bu alçaklığa sessiz kalmış, çanak tutmuştur." dedi.

 

Her fırsatta insan hakları, ifade özgürlüğü gibi kendilerince tanımladıkları kavramların arkasına saklanan Batı'nın iki yüzlülüğünün, bir kez daha ortaya çıktığını ifade eden Aylar, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın terörle mücadele konusunda ortaya koyduğu güçlü irade sayesinde, gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında, eylem kabiliyetini kaybeden terör örgütleri iplerini elinde tutan sahiplerine dönmüş ve burada ancak maketli bir mücadeleye girişmişlerdir." değerlendirmesinde bulundu.

 

İsveç'teki eylemin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsı hedef alınarak gerçekleştirilse de amacının Türk devleti ve milletinin birliği olduğunu söyleyen Aylar, şunları kaydetti:

 

"Sayın Cumhurbaşkanımızın son 20 yıldır verdiği haklı mücadelenin ne derece kıymetli olduğunu bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Ülkemizin tam bağımsızlığı yolunda verdiğimiz her mücadelede, karşımıza ekonomik silahlarla çıkan kirli mihraklara ise diyecek tek sözümüz vardır. Ekmeksiz yaşarız lakin, hürriyetsiz asla."

Yeni Yorum