20 Mayıs Pazartesi 2024

Güvelik güçleri teröristleri vuruyor, ses HDP’den geliyor

Güvelik güçleri teröristleri vuruyor, ses HDP’den geliyor

Terör örgütü PKK'ya yönelik Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları başarıyla devam ederken, terör temizliği HDP'yi rahatsız etti. Operasyonlara ilişkin yazılı açıklama yapan HDP, "Doğru yol operasyon değil, barışçıl ve demokratik zemindeki diyalogdur" diyerek operasyonların durdurulmasını istedi.

 

Pençe harekatlarının sürdüğü Irak’ın kuzeyinde, başta Metina olmak üzere Avaşin, Basyan, Zap, Gara ve Kandil’in bazı bölgelerine, geçtiğimiz hafta kara ve hava harekatı başlatılmıştı.

Yaz boyunca sürmesi beklenen harekat, başarılı bir şekilde devam ederken, şimdiye kadar 46 terörist etkisiz hale getirildi.

 

PKK'LI TERÖRİSTLERİN VURULMAMASINI İSTEDİLER

 

HDP, güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik her operasyonunda olduğu gibi Irak’ın kuzeyinde devam eden harekata da karşı çıktı.

 

Yazılı bir açıklama yayımlayan HDP, "Güvenlikçi politikaların ve çatışmacı anlayışın siyasi çözüme katkı sunmadığı gerçeğinden hareketle, tek doğru yolun barışçıl ve demokratik zemindeki diyalog ve müzakere olduğunu bir kez daha vurgulayalım" ifadeleriyle operasyonların durdurulmasını istedi.

Yeni Yorum