16 Nisan Salı 2024

Halk TV muhabiri Dinçer Gökçe kimdir?

Halk TV muhabiri Dinçer Gökçe kimdir?

Hakkında şantaj, dolancılıktan hüküm giyenlerle maddi ilişki kurma, FETÖ, yalan haber yayma gibi iddiaların bulunduğu Halk TV muhabiri Dinçer Gökçe kimdir? 

 

Dinçer Gökçe'nin gündeme gelmesindeki temel etken, "Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma" suçlamasıdır. Bu suçlama doğrultusunda başlatılan soruşturma, Gökçe'nin gözaltına alınmasına neden olmuş ve hakkındaki iddialar yargıya taşınmış ve yargılanmıştır.

 

Hali hazırda Halk TV’de muhabirlik yapan Dinçer Gökçek’in hakkındaki bazı iddialar:

 

YALAN HABER YAPMA/YAYMA

 

Dinçer Gökçe, “Çete lideri olmakla suçlanan Turhan Döner ve Emirhan Döner’e tahliye kararı” haberi nedeniyle gözaltına alındı. 

 

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Dinçer Gökçe hakkında “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçundan soruşturma başlattı.

 

Halk TV’nin binasında gözaltına alınan Gökçe, Bakırköy Adliyesi’ne götürülerek ifade verdi.

 

Gökçe, adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

SBK İLE İLİŞKİSİ

 

Nitelikli dolandırıcılıktan hüküm giyen, Türkiye'den kaçtıktan sonra Avusturya tarafından sorgulanmak üzere ABD'ye gönderilen Sezgin Baran Korkmaz'dan para aldığı iddia edilen gazeteciler arasında HALK TV’den Dinçer Gökçe de var.

 

Gökçe konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bir avukat arkadaşım aracılığı ile 2’si kadın 3 öğrenciye SBK Eğitim Vakfı’ndan burs temin edildi.” dedi

 

İŞ İNSANINA ŞANTAJ

 

Dinçer Gökçe’nin, bir iş insanını arayarak şantaj yaptığı ve bundan dolayı da 8 yıla kadar hapis cezası ile yargılandığı ortaya çıktı.

 

Dönemin Hürriyet muhabiri Dinçer Gökçe’nin, 2014 yılında PKK örgüt üyeliğinden yargılanan iş insanı B.Y.’yi şantaj yaparak tehdit ettiği ve para istediği ortaya çıktı. Yargıya taşınan olayın ardından Gökçe hakkında 8 yıl hapis cezası ile dava açıldı.

 

ADI FETÖ İLE ANILDI

 

Dinçer Gökçe’nin adı daha önce FETÖ ile anılmıştı. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, 2019 yılında kaleme aldığı bir yazısında Gökçe’nin hakkında FETÖ’ye yardım ve yataklıktan 7.5 yıldan 15 yıla kadar iddianame düzenlendiğini duyurmuştu.

Yeni Yorum