05 Temmuz Salı 2022

Halk TV sunucusu Ayşegül Aslan'dan "Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı" hakkında skandal sözler İllegal, suikastçı bir örgüt olarak tanımladı!

Ayşenur Aslan, Kuvayi Milliyenin Kıbrıs versiyonu olan Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatını (TMT) illegal, suikastçi bir örgüt olarak tanımladı. Akşam Yazarı Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin söz konusu olaya, 'Ona laf eden Türk düşmanıdır.' sözleriyle tepki gösterdi.

 

Halk TV sunucusu Ayşenur Aslan, Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatını (TMT) illegal, suikastçi bir örgüt olarak tanımladı.

 

Aslan, Halk TV ekranlarında yaptığı açıklamada, "Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı adada ve yakın hinterlandında suikastlarla bilinen bir illegal diyelim, yarı resmi bir oluşumdu." dedi.

 

Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin, söz konusu olaya, "Kıbrıs'ta Rumlar çoluk çocuk Türkleri katlederken, Türkleri savunmak için Adnan Menderes ve Fatin Rüştü Zorlu'nun silahlarını gönderdiği; Rauf Denktaş gibi mücahitlerin kahramanlık destanı olan Bozkurt amblemli Türk Mukavemet Teşkilatı gururumuzdur. Ona laf eden Türk düşmanıdır." sözleriyle tepki gösterdi.

 

Ayşegül Aslan'ın skandal sözlerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt KARAKAYA tepki gösterdi. Karakaya konuya ilişkin paylaşımında, "Ayşenur Aslan Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatını (TMT) illegal, suikastçi bir örgüt olarak tanımlamıştır. TMT, Kuvayi Milliyenin Kıbrıs versiyonudur İhanetin geldiği noktaya bakın! Yazıklar olsun! Türk Milleti adına program sunucu ve Halk TV'den özür ve düzeltme bekliyoruz. Derhal" ifadelerine yer verdi.

Yeni Yorum